menu

Film z Mistrzostw Polski Kadetów w Szczytnie

2019-05-14 10:02:19 (ost. akt: 2019-05-17 16:51:14)

Mistrzostwa Polski Kadetów w Szczytnie wygrała drużyna AZS 2020 Częstochowa. Ceremonii zakończenia turnieju towarzyszyły nie mniejsze emocje niż podczas samych meczów. Warto przypomnieć, że podczas otwarcia Burmistrz Miasta Krzysztof Mańkowski, Starosta Szczycieński Jarosław Matłach oraz Wójt Gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski podpisali deklarację współpracy przy tworzeniu Sportowej Szkoły Podstawowej w Szczytnie, która ma kształcić m.in. przyszłych siatkarskich mistrzów.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z Mistrzostw Polski Kadetów w Szczytnie:



Pełne mecze rozegrane w ramach Mistrzostw Polski Kadetów można oglądać na stronie YouTube.com Miejskiego Ośrodka Sportu w Szczytnie pod adresem: http://www.youtube.com/channel/UCok-evR2ebmbuOdPx6zMBnA

Mistrzostwa w liczbach:
- 8 drużyn po 20 osób (160 osób)
- 16 sędziów
- 27 osób obsługi Polskiego Związku Piłki Siatkowej
- 17 osób wolontariat do obsługi boiska (Szkoła Podstawowa 6 w Szczytnie)
- Średnio z każdą drużyną przyjechało 35 kibiców
- Mecz finałowy oglądało na żywo ponad 600 osób i 7 tys. osób online, łączna ilość wejść na transmisję online w ciągu całego turnieju 40 tys.
- W ciągu 5 dni rozegrano 18 meczów
- Mecze rozgrywane były 5 piłkami, natomiast 24 służyły do rozgrzewki
- Do zawodników trafiło 200 sadzonek drzewek, które mają być "częścią Szczytna zabraną do domu i długoletnią pamiątką z pięknego turnieju"
- Rozdano łącznie 60 medali (złoto, srebro, brąz)
- Podczas turnieju wypito 720 butelek wody (1,5 l), 300 herbat i zużyto 8 kg kawy
- Zawodnicy i kibice wydali w naszym mieście ok 500 tys. zł.
- Zawodnicy i kibice zajęli wszystkie miejsca hotelowe w mieście oraz sporo w najbliższej okolicy

Sponsorzy:
- Jurand Promotion Ewa Kosma
- Energetyka Paweł Maczan
- Skład Materiałów Budowlanych Euromix Marek Kowalczyk
- Instalacje i Budownictwo Hydromix Sebastian Pliszka
- Novum Wyposażenie Placów Zabaw Igor Chmieliński
- Restauracja Mazuriana Krzysztof Dunajski
- Lewicki Studio Marcin Lewicki
- Intermarche Nella Zarówna
- Cukiernia Mazurska Anna Sienkiewicz
- Hurtownia Nabiałowa DANA Danuta, Przemysław Dunaj
- Moto Centrum Wojciech Zaborowski
- ProDomus Zbigniew Wróblewski
- Dietetyczna Chatka Maciej Kowarzyk
- Mobilna Scena Janusz Zakrzewski
- Skład Węgla Oskar Grzegorz Kuś

Podziękowania: Hotel Leśna, Hotel Krystyna, Zespół Szkół Nr 2 w Szczytnie i Restauracja Zacisze w Szczytnie

Organizatorzy: Urząd Miejski w Szczytnie, Miejski Ośrodek Sportu w Szczytnie i Miejski Dom Kultury w Szczytnie.

Patroni medialni: TVP 3, Radio Olsztyn, Kopernik TV i Tygodnik Szczytno


Nagrody indywidualne MP kadetów – Szczytno 2019:


Najlepszy przyjmujący: KAMIL SZYMENDERA – KS Gwardia Wrocław

Najlepszy blokujący: JAKUB WICHÓR - AZS 2020 Częstochowa

Najlepszy atakujący: BARTOSZ GOMUŁKA – UMKS MOS Wola Warszawa

Najlepszy rozgrywający: IGOR GNIECKI – AZS 2020 Częstochowa

Najlepszy broniący: DAWID BULIRA - UMKS MOS Wola Warszawa

MVP: MATEUSZ BORKOWSKI – AZS 2020 Częstochowa

Najsympatyczniejszy zawodnicy w poszczególnych drużynach wg wolontariuszek: Mateusz Maciejewicz (Trefl Gdańsk), Krzysztof Giemza (KS Gwardia Wrocław), Jędrzej Bąkiewicz (AZS 2020 Częstochowa) oraz Bartosz Gomułka (UMKS MOS Wola Warszawa)


Klasyfikacja końcowa mistrzostw Polski kadetów - Szczytno 2019:


1.miejsce, mistrz Polski 2019: AZS 2020 Częstochowa

2.miejsce: UMKS MOS Wola Warszawa

3.miejsce: KS Gwardia Wrocław

4.miejsce: Trefl Gdańsk

5.miejsce: BKS Chemik Bydgoszcz

6.miejsce: AKS V LO Rzeszów

7.miejsce: RCS Czarni Radom

8.miejsce: SPKS Dunajec Nowy Sącz


Harmonogram i wyniki meczów:

8 maja (środa):

GRUPA A - UMKS MOS Wola Warszawa - KS Gwardia Wrocław 3:2 (25:21, 25:23, 23:25, 25:27, 15:12), MVP: Jakub Buczek

GRUPA A - RCS Czarni Radom - BKS Chemik Bydgoszcz 1:3 (9:25, 25:22, 15:25, 22:25), MVP: Mateusz Mielcarek

GRUPA B - SPKS Dunajec Nowy Sącz - AZS 2020 Częstochowa 1:3 (21:25, 12:25, 25:21, 20:25), MVP: Igor Gniecki

GRUPA B - Trefl Gdańsk - AKS V LO Rzeszów 3:1 (25:20, 23:25, 25:21, 25:16), MVP: Tytus Nowik

9 maja (czwartek):

GRUPA A - KS Gwardia Wrocław - BKS Chemik Bydgoszcz 3:1 (16:25, 25:23, 27:25, 25:21), MVP: Krzysztof Giemza

GRUPA A - UMKS MOS Wola Warszawa - RCS Czarni Radom 3:1 (25:14, 25:16, 20:25, 25:18), MVP: Mikołaj Karkowski

GRUPA B - AZS 2020 Częstochowa - AKS V LO Rzeszów 3:1 (22:25, 25:17, 25:19, 25:20), MVP: Mateusz Holesz

18:30 GRUPA B - SPKS Dunajec Nowy Sącz - Trefl Gdańsk 1:3 (29:27, 21:25, 23:25, 27:29), MVP: Michał Ciok

10 maja (piątek):


GRUPA A - RCS Czarni Radom - KS Gwardia Wrocław 2:3 (25:22, 28:26, 20:25, 13:25, 9:15), MVP Kamil Szymendera

GRUPA A - BKS Chemik Bydgoszcz - UMKS MOS Wola Warszawa 2:3 (20:25, 30:28, 25:18, 20:25, 12:15), MVP: Dawid Bulira

GRUPA B - Trefl Gdańsk SA - AZS 2020 Częstochowa, 0:3 (23:25, 18:25, 23:25), MVP: Mateusz Borkowski

GRUPA B - AKS V LO Rzeszów - SPKS Dunajec Nowy Sącz 3:0 (25:20, 25:23, 25:22), MVP: Oskar Krzyżak

11 maja (sobota):

mecz o miejsca 7-8 - RCS Czarni Radom - SPKS Dunajec Nowy Sącz 3:0 (25:11, 25:22, 25:20), MVP: Dawid Sawicki

mecz o miejsca 5-6 - BKS Chemik Bydgoszcz - AKS V LO Rzeszów 3:1 (25:23, 25:23, 21:25, 25:19), MVP: Marcin Franz

I półfinał - UMKS MOS Wola Warszawa - Trefl Gdańsk 3:0 (25:22, 25:21, 25:21), MVP: Bartosz Gomułka

II półfinał - KS Gwardia Wrocław - AZS 2020 Częstochowa 0:3 (21:25, 20:25, 21:25), MVP: Jędrzej Bąkiewicz

12 maja (niedziela):

mecz o 3.miejsce - Trefl Gdańsk - KS Gwardia Wrocław 1:3 (25:22, 23:25, 22:25, 22:25), MVP: Szymon Janus

mecz o 1.miejsce mistrzostw Polski kadetów - UMKS MOS Wola Warszawa - AZS 2020 Częstochowa 0:3 (19:25, 23:25, 24:26), MVP: Mikołaj Tataruch


  • Kfsdw
  • Port Lotniczy OLSZTYN- MAZURY