menu

Szczytno z bliska

2016-04-14 12:09:10 (ost. akt: 2022-01-17 13:17:02)

Szczytno to miasto leżące w województwie warmińsko – mazurskim. Stanowi wizytówkę współczesnego charakteru Mazur. To miejsce, gdzie króluje turystyka. W ścisłym centrum znajdują się dwa jeziora – Domowe Duże i Domowe Małe. Wokół Szczytna wśród lasów i unikatowej mazurskiej przyrody można znaleźć miejsce na odpoczynek, spacer i wycieczkę rowerową. To miejsce, gdzie można odetchnąć pełną piersią.

Po wypoczynku na łonie natury warto odwiedzić lokalne atrakcje turystyczne: Zamek Krzyżacki znany wszystkim z „Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza, Chatę Mazurską czy zabytkowe szczycieńskie kościoły.

Szczytno to nie tylko unikatowe walory turystyczne, ale też kultura na najwyższym poziomie. W lecie miasto żyje w tempie wydarzeń wyznaczonych przez cykl imprez „Letnie Granie”. Składają się na niego wydarzenia kulturalno – sportowe: koncerty, zawody sportowe, imprezy kulinarne, wydarzenia o charakterze folklorystycznym i historycznym.

Szczytno to miasto, które muzykę ma „we krwi”. To stąd w świat wyruszył jeden z twórców polskiego Big Beatu Krzysztof Klenczon, późniejszy lider Pięciolinii, Czerwonych Gitar i Trzech Koron. To pośród szczycieńskich ulic w jego głowie rodziły się pomysły na znane wszystkim przeboje: „Kwiaty we włosach”, „Wróćmy na jeziora” czy „Matura”.

W mieście stawiamy mocno na aktywne spędzanie czasu. To tutaj latem odbywa się Maraton Juranda, a najwytrwalsi sportowcy mierzą się w Triathlonie. Na wodach jeziora Domowego Dużego pierwsze szlify zbierają żeglarze, a ci trochę bardziej amatorscy sportowcy chętnie wypożyczają z bogato wyposażonej bazy wodnej rowery i sprzęt wodny.

https://m.powiatszczycienski.pl/2022/01/orig/8-46950.jpg