menu

Zakupy dla samotnego seniora 70+

2020-03-18 09:55:30 (ost. akt: 2020-05-14 14:40:24)

W trosce o najstarszych mieszkańców Burmistrz Miasta Szczytno ogłasza akcję – ZAKUPY DLA SAMOTNEGO SENIORA. Od dziś do odwołania każdy senior 70+ nieobjęty pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczytnie będzie mógł telefonicznie zgłosić zapotrzebowanie na podstawowe produkty spożywcze, artykuły gospodarstwa domowego i leki, które dostarczy mu wolontariusz.

Osoby w podeszłym wieku są grupą szczególnie narażoną na działanie koronawirusa, dlatego w tym trudnym czasie powinny zostać w domu APEL. W trosce o ich zdrowie Burmistrz Miasta Szczytno ogłasza akcję – ZAKUPY DLA SAMOTNEGO SENIORA, której celem jest dostarczenie osobom w podeszłym wieku podstawowych produktów żywnościowych, chemii gospodarczej i leków pod drzwi domu/mieszkania.

Jak zgłosić zapotrzebowanie?
W godzinach 8:15-15:00 pod numerem telefonu 89 676 09 00 osoby 70+ nieobjęte pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczytnie mogą zgłaszać, że potrzebują zrobić zakupy lub wykupić leki. Kolejnym punktem jest weryfikacja zgłaszającego. Następnie do osoby zgłaszającej odezwie się wolontariusz z prośbą o listę zakupów.
Zgłoszenia przyjmowane będą przez pracowników Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie, a realizowane przez wolontariuszy w dniu kolejnym od zgłoszenia.

WAŻNE!!! Usługa dostarczenia najważniejszych produktów żywnościowych oraz leków jest bezpłatna. Koszt zamówionych zakupów, który pokrywa senior, nie może przekroczyć kwoty 200 złotych. Żywność, środki higieniczne i środki czystości będą kupowane w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób starszych, w sklepach położonych w najbliższej okolicy ich miejsca zamieszkania i nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Natomiast leki kupowane będą na podstawie recept.
Z akcji mogą skorzystać także osoby z niepełnosprawnościami.

Dla wolontariuszy
Jeżeli chcesz zaangażować się w pomoc osobom starszym i z niepełnosprawnościami, jesteś osobą pełnoletnią i dysponujesz czasem wolnym - DZWOŃ! Pod numerem telefonu 89 676 09 00 czekają na Ciebie pracownicy Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie.


Organizatorami akcji są: Miasto Szczytno, Miejski Dom Kultury w Szczytnie, Biblioteka Publiczna w Szczytnie i Miejski Ośrodek Sportu w Szczytnie.

https://m.powiatszczycienski.pl/2020/03/orig/got-28733.jpg

Wzór identyfikatora, którym posługiwać się będą nasi wolontariusze.
https://m.powiatszczycienski.pl/2020/03/orig/identyfikator-28732.jpg