menu

Konkurs dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych - Postaw na Słońce

2019-10-16 09:03:25 (ost. akt: 2019-10-16 09:26:56)

Wszystkich uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie Postaw na Słońce organizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

Projekt Postaw na Słońce ma uświadomić uczniom jakie są skutki pozyskiwania energii z paliw kopalnych. Ma też pokazać, że istnieją dla nich przyjazne dla środowiska i portfeli alternatywy.

Na projekt składają się dwa ogólnopolskie konkursy - badawczy i filmowy.

Do konkursu badawczego może zgłosić się jeden zespół ze szkoły, składający się z maksymalnie 10 uczniów i nauczyciela. Konkurs dzieli się na dwa etapy. W pierwszym, uczniowie zdobywają wiedzę o produkcji energii, efektywności energetycznej, OZE, a w szczególności fotowoltaice oraz przygotowują projekty mikroinstalacji fotowoltaicznych dla domów jednorodzinnych. W etapie drugim przekazują swoją wiedzę pozostałym uczniom w szkole i mieszkańcom swojej miejscowości przez organizację akcji promocyjnych, apeli i konferencji.

W konkursie filmowym może wziąć udział dowolna liczba maksymalnie 6-osobowych (5 uczniów i nauczyciel) drużyn ze szkoły. Ich zadaniem będzie przygotowanie scenariusza, a następnie nakręcenie trzyminutowego reportażu o instalacjach OZE. Film musi mieć charakter dokumentalny, przedstawiający rzeczywiste miejsca i postaci.

Łączna pula nagród w konkursie wynosi 35 tys. złotych. Więcej informacji na temat konkursów oraz formularze do rejestracji online zespołów znajdują się na stronach postawnaslonce.pl oraz filmeko.pl.
  • Port Lotniczy OLSZTYN- MAZURY
  • Kino w Szczytnie od piątku
  • Kfsdw
  • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa