menu

Budowa Strefy Aktywności i Rekreacji "ZEFIR" zwyciężyła w Budżecie Obywatelskim

2018-09-28 08:20:56 (ost. akt: 2018-10-04 15:03:04)

Ponad 3000 głosów oddali za pomocą systemu online i kart do głosowania mieszkańcy na wybrane projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego - Mój projekt na 2019 rok. Tym razem zwyciężyła Strefa Aktywności i Rekreacji „ZEFIR”.

W tym roku do Budżetu Obywatelskiego zostały zgłoszone cztery projekty.
Były to:
1. Młodzieżowa Strefa Street Art Szczytno
2. Oświetlenie alei ogrodowych Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Bogumiła Linki”
3. Strefa Sportu i Rekreacji „Love Szczytno”
4. Strefa Aktywności i Rekreacji „ZEFIR”

Głosowanie trwało trzy tygodnie - od 16 sierpnia do 10 września.

W sumie do urny ustawionej w urzędzie trafiło blisko 2500 głosów, kolejne 500 zostało złożonych przez mieszkańców za pomocą strony obywatel.miastoszczytno.pl. Wśród nich jedynie około 100 okazało się nieważnych. Najwięcej bo 1555 głosów otrzymał projekt budowy Strefy Aktywności i Rekreacji "ZEFIR". Projekt zakłada powstanie przy ulicy Łomżyńskiej placu zabaw rozszerzonego o ławeczkę do przewijania niemowląt i urządzenia fitness.

Drugim projektem, który otrzymał największą liczbę głosów jest Strefa Sportu i Rekreacji "Love Szczytno". Na ten projekt zagłosowało 650 mieszkańców.

Projekt Oświetlenie alei ogrodowych rodzinnego ogrodu działkowego "Bogumiła Linki" zajęła trzecie miejsce, głosy oddało na ten projekt 561 mieszkańców.

Młodzieżowa Strefa Street Art Szczytno zajęła czwarte miejsce - głosy na projekt oddało 7 mieszkańców.

Zgodnie z regulaminem zwycięski projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego - Mój projekt na 2019 rok zostanie wpisany do przyszłorocznego budżetu miasta. To oznacza, że już w 2019 roku projekt zostanie zrealizowany.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
  • Kfsdw
  • Port Lotniczy OLSZTYN- MAZURY