menu

Dermobus odwiedzi Szczytno

2018-09-07 12:00:00 (ost. akt: 2018-09-10 08:45:03)

Fundacja NEUCA dla Zdrowia rozpoczęła kolejny cykl bezpłatnych badań profilaktycznych poświęconych nowotworom skóry. Z tej okazji, już 11 września przy ulicy Polskiej 35 wszyscy mieszkańcy Szczytna będą mogli skorzystać z pomocy wykwalifikowanego personelu medycznego i uzyskać fachową poradę.

Zachorowalność na nowotwory skóry w ostatnich latach w Polsce zwiększyła się aż 3-krotnie. Co roku o swojej chorobie dowiaduje się około 3100 osób. Schorzenie to cechuje wysoki poziom złośliwości, szybki rozwój i niska odporność na leki. Kluczową rolę w walce z nim odgrywa wczesna diagnostyka i regularna kontrola stanu skóry, które daje szansę na niemal całkowite wyleczenie.

Podstawowymi symptomami, które powinny zwrócić naszą uwagę i skłonić do wizyty u dermatologa są między innymi zmiany koloru znamion, nieregularny kształt bądź ich krwawienie. Niezależnie od ewentualnego występowania tych objawów powinniśmy co roku wykonywać badania dermatoskopowe.

Badanie trwa kilka minut i wykonywane jest przez wykwalifikowany personel, który wcześniej przeprowadza wywiad z pacjentem. Po jego zakończeniu, pacjent otrzyma wydrukowany wynik, a także wskazówki dotyczące profilaktyki osteoporozy.

Dermobus przyjedzie do Szczytna 11 września i będzie czekał na mieszkańców miasta przy ulicy Polskiej 35. Badania odbędą się w godzinach od 10.00 do 16.00.

Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy.Można ich dokonywać w okresie siedmiu dni przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania.
  • Kfsdw
  • Port Lotniczy OLSZTYN- MAZURY