menu

Osteobus odwiedzi Szczytno

2018-08-24 09:05:57 (ost. akt: 2018-08-30 11:39:35)

Fundacja NEUCA dla Zdrowia rozpoczęła kolejny cykl bezpłatnych badań profilaktycznych poświęconych osteoporozie. Z tej okazji, już 30 sierpnia przy ulicy Kościuszki 20 i 4 września przy ulicy Gnieźnieńskiej 2 wszyscy mieszkańcy Szczytna będą mogli skorzystać z pomocy wykwalifikowanego personelu medycznego i uzyskać fachową poradę.

Wczesne rozpoznanie osteoporozy pozwala na wdrożenie odpowiedniego postępowania leczniczego. W odpowiedzi na tę potrzebę Fundacja NEUCA dla Zdrowia, współpracująca z aptekami działającymi w ramach programu PARTNER+, rozpoczyna akcję bezpłatnych badań profilaktycznych. Wykonywana podczas nich densytometria, umożliwia wykrycie osteoporozy we wczesnym stadium rozwoju, a także pozwala na monitorowanie leczenia i określenia stopnia zaawansowania choroby. Polecana jest osobom po 40 roku życia, u których w rodzinie występowała osteoporoza jak również wszystkim kobietom po 50 roku życia i mężczyznom po 55 roku życia.

Badanie trwa około 7 minut i wykonywane jest przez wykwalifikowany personel, który wcześniej przeprowadza wywiad z pacjentem. Po jego zakończeniu, pacjent otrzyma wydrukowany wynik, a także wskazówki dotyczące profilaktyki osteoporozy.

Z badania mogą skorzystać wszyscy zainteresowani. Jedynym przeciwskazaniem do jego wykonania jest ciąża.

Osteobus będzie stacjonował w Szczytnie 30 sierpnia przy ulicy Kościuszki 20 oraz 4 września przy ulicy Gnieźnieńskiej 2. Badania odbędą się między godzinami 10.00 a 16.00, przy siedzibie partnera akcji. Następnie ruszy do Włocławka. Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy.

Można ich dokonywać w okresie siedmiu dni przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania.


  • Kfsdw
  • Port Lotniczy OLSZTYN- MAZURY