menu

Informacja Burmistrza - rusza nabór wniosków na dofinansowanie wymiany źródła ogrzewania

2018-08-08 09:17:00 (ost. akt: 2018-08-08 10:04:02)

Od 1 września rusza nabór wniosków na dofinansowanie wymiany źródła ogrzewania.

Zgodnie z przyjętym 29 maja 2018r. regulaminem udzielania i sposobu rozliczania dotacji celowej z budżetu Gminy Miejskiej Szczytno na dofinansowanie inwestycji służących ochronie powietrza, polegających na wymianie źródeł ciepła w budynkach lub lokalach mieszkalnych na terenie Gminy Miejskiej Szczytno w ramach programu Czyste Powietrze – Warto Dbać o dofinansowanie mogą się ubiegać osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami budynków mieszkalnych jednorodzinnych oraz osoby fizyczne będące najemcami, właścicielami lub współwłaścicielami lokali mieszkalnych.

Dofinansowanie można uzyskać wyłącznie na zakup nowoczesnego pieca grzewczego i wynosi ono w przypadku budynków mieszkalnych jednorodzinnych 50% nie więcej niż 5 000 zł a w przypadku lokali mieszkalnych 50% nie więcej niż 3 000 zł.

Nabór wniosków prowadzony jest do 31 grudnia 2018r., o przyznaniu dofinansowania decyduje kolejność zgłoszeń oraz kompletność złożonego wniosku.
Wnioski dostępne są w Biurze Obsługi Interesanta, pokój nr 1 Urzędu Miejskiego w Szczytnie ul. Sienkiewicza 1, oraz na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Szczytnie.

Formularz wniosku do pobrania

Regulamin udzielania dotacji celowej do pobrania
  • Kfsdw
  • Port Lotniczy OLSZTYN- MAZURY