menu

Przekaż 1 procenta podatku organizacjom pożytku publicznego z województwa Warmińsko-Mazurskiego

2018-03-13 08:34:23 (ost. akt: 2018-03-13 08:38:20)

W województwie Warmińsko-Mazurskim prawo do otrzymywania 1 procenta podatku dochodowego od osób fizycznych ma obecnie ponad 330 organizacji (stowarzyszenia, fundacje, towarzystwa). Z danych pozyskanych z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie wynika, że w ubiegłym roku mieszkańcy Warmii i Mazur przekazali organizacjom pożytku publicznego ponad 17,3 mln zł (to ponad milion złotych więcej w stosunku do roku poprzedniego), z tego ponad 4,5 mln zł trafiło do organizacji z naszego regionu. Z informacji tych wynika również, że gdyby wszyscy podatnicy z Warmii i Mazur przekazali 1 procent swojego podatku dochodowego na rzecz OPP, do naszych organizacji mogłoby wpłynąć o blisko 6,3 mln zł więcej.

Celem akcji „Wspieram region” jest zachęcenie mieszkańców regionu do przekazania 1 procenta podatku organizacjom pożytku publicznego (OPP) z województwa Warmińsko-Mazurskiego. W tym roku ponownie wspierają nas znane i lubiane osobistości z Warmii i Mazur. Wśród Honorowych Ambasadorów akcji znaleźli się: Krzysztof Hołowczyc – kierowca rajdowy, Wojciech Malajkat – aktor teatralny i telewizyjny oraz profesor zwyczajny Akademii Teatralnej w Warszawie, Henryka Bochniarz – prezydent Konfederacji Lewiatan, Iwona Pavlović – wielokrotna mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim oraz sędzia w międzynarodowych konkursach tanecznych, Andrzej i Paweł Matraccy – mistrzowie fryzjerstwa, Drużyna Indykpol AZS Olsztyn, Paweł Burczyk – aktor filmowy i prezenter telewizyjny, Krzysztof Bubik – kierowca rajdowy, a także gwiazdy muzyki – zespół Enej i Norbi.

W celu ułatwienia znalezienia organizacji z województwa warmińsko-mazurskiego, które są uprawnione do otrzymywania 1 procenta, stworzyliśmy witrynę internetową www.wspieramregion.pl. Znajduje się tam baza organizacji (OPP) z województwa warmińsko-mazurskiego oraz wyszukiwarka, pomagająca odszukać organizację, której działalność chcielibyśmy wesprzeć. Nie brakuje również aktualnych bannerów internetowych oraz innych materiałów, które mogą Państwo umieścić na swoich stronach internetowych.

  • Kfsdw
  • Port Lotniczy OLSZTYN- MAZURY