menu

Zostań siatkarzem

2018-02-14 09:54:04 (ost. akt: 2018-02-14 09:57:03)

W szczycieńskiej szóstce ruszył program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Jak można było dowiedzieć się podczas gali z okazji podpisania aktu inauguracyjnego - jednym z celów SOS jest tworzenie stabilnego zaplecza dla kadry narodowej.

W poniedziałek, 12 lutego w hali im. Huberta Wagnera odbyła się podpisanie aktu inauguracyjnego przystąpienia Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Szczytnie do ogólnopolskiego projektu SOS (Siatkarskie Ośrodki Szkolne).
W imprezie poza uczniami, rodzicami, nauczycielami i władzami lokalnymi wzięli udział siatkarze m.in. Paweł Papke.
Jak można było dowiedzieć się z prezentacji prelekcji prowadzonej przez zawodowych siatkarzy - celem SOS jest upowszechnianie sportu, pobudzenie do aktywności fizycznej młodzieży nie tylko podczas zajęć lekcyjnych, ale także w czasie wolnym. Istotnym celem SOS jest tworzenie stabilnego zaplecza dla kadry narodowej, profesjonalnej piłki siatkowej i poszerzenie bazy szkoleniowej. Nie sposób ich realizować bez upowszechniania tej dyscypliny wśród dzieci i młodzieży w skali całego kraju w ramach jednolitego i zunifikowanego systemu edukacji sportowej. Dzięki SOS możliwe jest wdrożenie systemu wyszukiwania talentów i obejmowania ich zorganizowanym szkoleniem. Projekt SOS obejmuje również budowanie kadry szkoleniowej. Cykle kursów, konferencje i szkolenia z wybitnymi trenerami, w tym selekcjonerami kadry narodowej, materiały dydaktyczne, bezpłatny dostęp do interaktywnej platformy.
Dlatego też, jak mówią nauczyciele z SP nr 6 - zapraszamy do zapisywania dzieci i młodzieży do klas sportowych.

Nabór odbędzie się dziś, w środę, 14 lutego, w godz. 15:30-17:00 (Klasy V), w środę, 21 lutego, w godz. 15:30-17:00 (Klasy VI) i środę, 28 lutego, w godz. 15:30-17:00 (Klasy III).
  • Sesje Rady Miejskiej (na żywo)
  • Kfsdw
  • Port Lotniczy OLSZTYN- MAZURY