menu

Na ratunek życia

2017-10-09 11:45:58 (ost. akt: 2017-10-09 11:47:03)

W piątek 6 października, odbyła się kolejna akcja poboru krwi zorganizowana przez szczycieński Klub Honorowych Dawców Krwi PCK.

Mobilny ambulans do pobierania krwi po raz ostatni w tym roku zaparkował na parkingu marketu Kaufland, gdzie ekipa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Olsztyna od 8:30 rozpoczęła rejestrowanie pierwszych dawców.
Pomimo nie najpiękniejszej pogody głosiło się wielu chętnych, bo szczycieńscy krwiodawcy zawsze są otwarci na pomoc innym w tym przypadku oddając własną krew. Podzielić się tym cennym lekiem zdecydowało się w tym dniu wielu stałych krwiodawców ale nie zabrakło też „świeżej krwi” czyli dawców pierwszorazowych. Zarejestrowano 40 osób a oddało 38 dawców od których łącznie pozyskano ponad 17 litrów życiodajnego leku. Na kolejną akcję zapraszamy w piątek 20 października do Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie (górny hol)- zaprasza Sławomir Staszak prezes klubu HDK w Szczytnie.

Krew może oddać każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 roku życia. Aby oddać krew należy zjeść rano lekki posiłek oraz zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i numerem pesel.
  • Sesje Rady Miejskiej (na żywo)
  • Kfsdw
  • Port Lotniczy OLSZTYN- MAZURY