menu

Konsultacje dla organizacji pozarządowych

2017-09-01 10:16:02 (ost. akt: 2017-09-01 11:57:13)

Fundacja Veolia Polska wraz z Urzędem Miasta Szczytno zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i liderów grup nieformalnych do udziału w konsultacjach społecznych poświęconych wyzwaniom środowiskowym miasta Szczytno.

Celem konsultacji jest lepsze poznanie sytuacji i problemów, na jakie napotykają liderzy miasta w swojej codziennej pracy społecznej, ale także przyjrzenie się ich sukcesom oraz pomysłom na zaangażowanie mieszkańców w ochronę środowiska w Szczytnie.

Dokładna diagnoza potrzeb społecznych posłuży sformułowaniu najważniejszego wyzwania środowiskowego, które przed nami stoi, a na które możemy wspólnie poszukać odpowiedzi.

Dzięki konsultacjom i Państwa zaangażowaniu będziemy mogli doprecyzować tematykę planowanego konkursu mikrograntowego i upewnić się, że jego zakres będzie odpowiedzią i szansą na rozwiązanie niektórych lokalnych wyzwań sąsiedzkich.

Inicjatorem konkursu jest Fundacja Veolia Polska – organizacja pozarządowa powołana przez Grupę Veolia w Polsce w celu realizowania działań społecznych i edukacyjnych.

Zarówno konsultacje, jak i konkurs mikrograntowy prowadzony jest przy stałym wsparciu Urzędu Miasta Szczytno. Realizowany będzie na terenie miasta, a jego początek zaplanowaliśmy już na jesień tego roku.

Nasza międzysektorowa współpraca ma na celu wsparcie finansowe i merytoryczne ciekawych inicjatyw i aktywnych liderów lokalnych w Szczytnie, głównie w działaniach na rzecz ochrony środowiska. Naszym celem jest zachęcenie jak największej liczby mieszkańców do włączenia się w aktywności proekologiczne na rzecz naszego miasta.

Spotkanie, na którym będziemy wspólnie z Państwem wypracowywać szczegółowe założenia tego projektu odbędzie się 8 września.

Zapraszamy na godz. 11. Dyskusja będzie moderowana przez partnera merytorycznego Fundacji Veolia Polska - firmę BETTER.  • Sesje Rady Miejskiej (na żywo)
  • Kfsdw
  • Port Lotniczy OLSZTYN- MAZURY