Dziewięć medali w Ostródzie

2015-06-22 07:57:16 (ost. akt: 2015-06-22 09:32:57)
Katana-Novum

Autor: Katana-Novum

W sobotę w Ostródzie odbył się XIX Ostródzki Turniej Judo. Pośród 130 uczestników z 9 klubów walczyło również 9 małych wojowników Szczycieńskiego Stowarzyszenia Sportów Walki i Rekreacji Katana-Novum.

Zawodnicy ze Szczytna zdobyli 3 złote, 4 srebrne i 2 brązowe medale. Na najwyższym stopniu podium stanęli niezawodni Piotr Szewczak waga 50 kg, Gaspar Święcicki waga 35 kg, Igor Żebrowski waga 24 kg.

Na drugim stopniu podium uplasowali się Tymoteusz Stachula waga 32 kg, Antoni Skowroński waga 50 kg, Bartosz Witkowski waga 24 kg i Igor Szewczak waga 22 kg dla którego był to debiut w zawodach, syn Mistrza Świata w jujitsu Jacka Szewczaka dopiero rozpoczyna swoja sportowa karierę a już wywalczył srebro.

Brązowym medalem musieli zadowolić się Olaf Ostaszewski waga 53 kg i Damian Srebrzyński waga 40 kg.

Najbardziej cieszę się z wyniku dwóch Igorów maja dopiero po 5 lat, a rozumieją po co znajdują się na sali z matą, w teamie Katany widać też liderów którzy z każdego startu przywożą medale to Piotrek, Gaspar, Tymek i Bartek przyszłość tych zawodników zapowiada się imponująco podsumowuje trener Katany - Novum Jacek Szewczak jednocześnie zapraszając wszystkich w wieku od 4 do 100 lat na treningi jujitsu.