menu

Majówka za nami

2017-05-04 11:31:55 (ost. akt: 2017-05-04 18:26:18)

Długi majowy weekend już za nami. Mimo że pogoda w tym roku nas nie rozpieszczała mieszkańcy Szczytna zebrali się licznie żeby wspólnie świętować 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji.

Majówkę w Szczytnie rozpoczęli miłośnicy zwierząt. W amfiteatrze przy Miejskim Domu Kultury odbyła się prezentacja czworonożnych przyjaciół. Drugi dzień maja upłynął za to na sportowo. Na boisku przy ulicy Spacerowej rozegrano turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Szczytno. Wzięli w nim udział pracownicy samorządów oraz przedstawiciele służb mundurowych.

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Szczytnie rozpoczęła msza święta za Ojczyznę odprawiona w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po mszy zgromadzeni przemaszerowali ulicami miasta pod pomnik Orła Białego. Tam nastąpiła uroczysta zmiana warty, pod pomnikiem złożono także wieńce i kwiaty. Za część artystyczną odpowiadali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Płośnicy.

Trzeciego maja w parku miejskim tradycyjnie już odbył się także piknik militarny. W jego trakcie odwiedzający mieli okazję oglądać pokazy pojazdów i sprzętu wojskowego, policyjnego i strażackiego, a także prezentacje pracowni kuglarskiej i rycerskiej Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie.


  • Kfsdw
  • Port Lotniczy OLSZTYN- MAZURY