menu

Wileńskie Kaziuki w Szczytnie

2017-03-06 10:42:05 (ost. akt: 2017-03-08 07:46:24)

W Miejskim Domu Kultury po raz drugi odbyły się Wileńskie Kaziuki zorganizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wileńsko-Nowogródzkiej w Szczytnie.

Na deskach Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie wystąpiły zespoły Perła Warmii, Zespół Pieśni i Tańca Perła z Niemenczyna, Kapela Świętojańska z Służan, Trio Biesiadne z Wilna, Tunielanka .
Przez kilkanaście lat Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wileńsko-Nowogródzkiej w Szczytnie organizowało Dni Kresowe. W ubiegłym roku wydarzenie zmieniło nazwę na Wileńskie Kaziuki.

Jednak chociaż zmieniła się nazwa i termin wydarzenia to cała oprawa pozostała na bardzo wysokim poziomie. Na scenie wystąpiły zespoły ludowe. Artyści zaprezentowali niezwykły repertuar tańców i pieśni z terenu Warmii i innych regionów Polski. Piękne stroje i wysoki poziom artystyczny dopełniły całości.

Każdy kto pojawił się w Miejskim Domu Kultury, miał okazję kupić tradycyjny litewski chleb czy rękodzieło. W tym roku można było również kupić piękne, wileńskie palmy.

Wydarzenie odbyło się dzięki zaangażowaniu wielu osób w tym pani Janiny Surgał, która stoi na czele Towarzystwa. Natomiast wsparcia finansowego wydarzeniu udzielił m.in. samorząd Miasta Szczytno.  • Kfsdw
  • Port Lotniczy OLSZTYN- MAZURY