menu

Pożegnanie Katany

2016-06-27 08:39:13 (ost. akt: 2016-06-27 14:51:19)

W dniach 24 - 26 czerwca zawodnicy Szczycieńskiego Stowarzyszenia Sportów Walki i Rekreacji Katana-Novum przebywali na weekendowym obozie treningowym w Młyniku koło Sorkwit.

Mali wojownicy spotkali się po raz ostatni przed wakacjami. Treningi, zabawa, spacery, odpoczynek, kibicowanie polskim piłkarzom, ognisko zabawa w paitballa oraz podsumowanie ciężkiego sezonu startowego to główne atrakcję krótkiego zgrupowania.

W niedzielę, prezes i zarówno główny trener Katany-Novum podsumował sezon. 20 startów, 170 medali, w tym 65 złotych, 42 srebra i 63 brązy to dorobek, jaki od września do czerwca zdobyli mali fighterzy Katany. Najlepszym zawodnikiem Katany został Gaspar Święciński - zdobywca 9 złotych, 5 srebrnych i 3 brązów. Najlepszym zawodnikiem parterowym został Tymoteusz Stachula - Mistrz Polski Wschodniej w Brazylijskim Jujitsu. Zdobył w tym sezonie 5 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe medale. Odkryciem roku został Marcel Malon - trenujący od września zawodnik wygrał Międzynarodowy Turniej w Holandii. Ponadto zdobył wicemistrzostwo Polski w brazylijskim Jujitsu oraz 8 innych medali turniej judo i jujitsu. Nadzieją Katany został Igor Szewczak- sześciolatek zdobył w tym roku 8 medali, w tym 3 złote. Do sukcesów małych fighterów swoje medale dołożyli seniorzy z Mistrzostw Świata. Przywieźli oni 9 medali, a z pozostałych zawodów dołożyli 30 do rekordowej kolekcji Katany.