menu

Weekendowe zmagania Katany

2016-03-14 15:19:00 (ost. akt: 2016-03-14 15:25:54)

W sobotę 12 marca na Politechnice Białostockiej odbył się kolejny turniej judo II East Judo Open czyli otwarty Puchar Polski Wschodniej. Na arenie zawodów stanęło około 350 zawodników z 30 klubów oraz 10 za wschodniej granicy. W zawodach jak co roku nie zabrakło zawodników Szczycieńskiego Stowarzyszenia Sportów Walki i Rekreacji Katana Novum .

Młodzi wojownicy Katany z turnieju przywieźli 5 medali. Na najwyższym stopniu podium stanęli Gaspar Świeciński, który wygrał rywalizację w wadze do 39 kg oraz Piotr Szewczak zwycięzca w wadze do 55 kg.

Z brązowym medalem wrócili zawodnicy wagi do 27 kg - Marcel Malon i Bartosz Witkowski, po przegranych pierwszych pojedynkach wyśmienicie poradzili sobie w repasażach i mogli cieszyć się z medali najniższego kruszcu.

Punktowane miejsca z Białegostoku przywieźli Olaf Ostaszewski IV miejsce w wadze do 52 kg, Tymoteusz Stachula siódmy zawodnik wagi 36 kg i Antoni Skowroński również siódme miejsce w wadzę do 39 kg.

Gdy młodzi zawodnicy Katany rywalizowali w Białymstoku ich starsi koledzy walczyli w 3 Grand Prix Polski w Jujitsu Brazylijskim w Mińsku Mazowieckim.

Mocny poziom zwodów i duża liczba startujących (ok.250 osób) sprawiła że zawodnicy ze Szczytna przywieźli z Mińska tylko 3 medale brązowe.

Na najniższym stopniu podium stanęła w swoim debiucie Ewelina Tadyniewicz białe pasy do 55 kg, kolejne dwa brązy to zasługa Sebastiana Link zawodnika wagi 74 kg i Pawła Wtulicha zawodnika wagi 100,5 kg.