menu

Udany sprawdzian przed Gruzją

2016-03-14 15:05:05 (ost. akt: 2016-03-14 15:08:36)

W sobotę 12 marca w Dobrym Mieście odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego w Karate Kyokushin z udziałem 163 zawodników z 35 klubów oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w których wzięło udział 90 zawodników z 25 klubów.

SKKK wystawił 10 reprezentantów z których 6 wróciło z medalami. Wśród młodziczek najlepiej spisała się Emilia Danielska, która w kat powyżej 55 kg zdobyła trzecie miejsce. To największe dotychczasowe osiągnięcie tej zawodniczki.

Juniorzy młodsi zdobyli dwa medale. Julia Kędzierska w kat do 55 kg zajęła drugie miejsce oraz Piotr Olszewski w kat do 70 kg - trzecie. Dla tej pary start w Dobrym Mieście był sprawdzianem przed majowymi Mistrzostwami Europy Juniorów w Gruzji.

Seniorzy z SKKK nie byli gorsi od swoich młodszych kolegów i przywieźli trzy medale. Ewelina Mirosław zdobyła brązowy medal w kat do 55 kg a w Kamil Grzegorczyk i Artur Kwieciński w kat do 75 kg odpowiednio srebrny i brązowy krążek. Obaj ulegli po dogrywkach zawodnikowi z Suwałk Sebastianowi Biłbak.