menu

Katana - Novum na Mikołajkowych zawodach w Elblągu

2015-12-07 08:02:38 (ost. akt: 2015-12-07 08:12:34)

Autor: Katana - Novum

W sobotę 5 grudnia w Elblągu odbył się VI Mikołajkowy Turniej Judo Tomita Cup. Na starcie zawodów stanęło około 200 zawodników z 10 polskich klubów judo. W zawodach nie zabrakło również młodych wojowników ze Szczycieńskiego Stowarzyszenia Sportów Walki i Rekreacji Katana-Novum.

Pośród siedmiu zawodników Katany-Novum aż czworo stawało na pierwszych miejscach: najmłodszy 5-letni Igor Szewczak - waga 25 kg, Bartosz Witkowski - waga 23 kg, Gaspar Święciński - waga 37 kg i Antoni Skowroński - waga 40 kg.

Na drugim stopniu podium, zawody zakończył Tymoteusz Stachula - waga 33 kg. Na najniższym stopniu podium uplasował się Marcel Malon - waga 26 kg. Na piątej pozycji swój start zakończył Marcin Błaszczak - waga do 20 kg.

To był mocny turniej szczególne gratulacje dla Gaspara i Antka, którzy wszystkie swoje pojedynki wygrali przed czasem i dla Igora, który zdobył pierwsze złoto w swojej karierze sportowej podsumowuje trener Katany-Novum Jacek Szewczak. Kolejny turniej 6 grudnia w Olsztynie, tam Katana wystawi aż 25 zawodników.