menu

Młodzi mistrzowie spotkali się z burmistrz Górską

2015-10-26 08:55:41 (ost. akt: 2015-10-26 09:33:46)

To, że spod skrzydeł Piotra Zembrzuskiego wychodzą sami mistrzowie nie podlega dyskusji. Ostatni czwórka zawodników z klubu zapisała kolejne sukcesy na swoim koncie. Podczas spotkania z burmistrz Danutą Górską rozmawiali między innymi o sportowych marzeniach.

Sensei Piotr Zembrzuski i trójka zawodników z Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate spotkała się w piątek, 23 października, z burmistrz Danutą Górską.

Julia Kędzierska, Kamil Grzegorczyk i Emilia Gwiazda byli wyjątkowymi gośćmi. Młodzi karatecy zapisali ostatnio spory sukces na swoim koncie. Czteroosobowa ekipa z SKKK przywiozła z Lublina cztery tytuły z Mistrzostw Polski Shinkyokushin, trzy powołania do Kadry Polski na ME 2015 oraz puchar dla najlepszego zawodnika turnieju.

Zawody te były zarazem eliminacjami do jesiennych mistrzostw Europy U16 i U22. Wzięło w nich udział 111 zawodników z 31 klubów.

Adrian Staszewski, efektownie pokonał trzech zawodników i wybrany został najlepszym zawodnikiem turnieju. W finałowej walce Julia Kędzierska wzięła dobry przykład ze starszego kolegi i już w pierwszej rundzie zdemolowała swoją rywalkę z Ełku Aleksandrę Prokudę, zdobywając kolejny tytuł mistrza Polski. Kamil Grzegorczyk w finale zmierzył się z medalistą Mistrzostw Europy Sebastianem Biłbakiem i był bliski sprawienia niespodzianki lecz bardziej doświadczony zawodnik z Suwałk lepiej zniósł trudny pojedynek i to on po dogrywce wygrał na punkty.

Najmniej szczęścia miała Emilia Gwiazda, która zdobyła trzecie miejsce w mistrzostwach Polski PFKS, lecz w walce o bilet na Mistrzostwa Europy przegrała na punkty z Anną Bartman z Brzozowa.