Plan wykonany prawie w 100 %

2015-10-19 13:25:49 (ost. akt: 2015-10-19 13:53:30)
Mistrzostwa Polski Shinkyokushin w Lublinie

Autor: Szczycieński Klub Kyokushin Karate

Czteroosobowa ekipa z Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate przywiozła z Lublina cztery tytuły z Mistrzostw Polski Shinkyokushin, trzy powołania do Kadry Polski na ME 2015 oraz puchar dla najlepszego zawodnika turnieju.

Zawody te były zarazem eliminacjami do jesiennych mistrzostw Europy U16 i U22. Wzięło w nich udział 111 zawodników z 31 klubów.

Adrian Staszewski, efektownie pokonał trzech zawodników i wybrany został najlepszym zawodnikiem turnieju. W walce numer 1 już w pierwszej minucie znokautował zawodnika z Suwałk, następnie potrzebował dwóch minut, aby wygrać na punkty z Jaśkiewiczem Damianem z Tarnowskich Gór. Finał to prawdziwy popis dojrzałości naszego zawodnika, w 53 sekundzie efektownym low-kick udowodnił Rafałowi Cieślińskiemu z Jeleniej Góry kto w tej kategorii jest najlepszy.

- Kategoria do 65 kg była najliczniej obsadzona utytułowanymi zawodnikami, było tam, aż 6 medalistów mistrzostw Polski, a mimo to Adrian zdeklasował swoich rywali- mówi z dumą sensei Piotr Zembrzuski i dodaje - niespełna 4,5 minuty walczył w całym turnieju, tyle potrzebował Adrian aby zostać mistrzem Polski PFKS.

W swojej finałowej walce Julia Kędzierska wzięła dobry przykład ze starszego kolegi i już w pierwszej rundzie zdemolowała swoją rywalkę z Ełku Aleksandrę Prokudę, zdobywając kolejny tytuł mistrza Polski.

Kamil Grzegorczyk w finale zmierzył się z medalistą Mistrzostw Europy Sebastianem Biłbakiem i był bliski sprawienia niespodzianki lecz bardziej doświadczony zawodnik z Suwałk lepiej zniósł trudny pojedynek i to on po dogrywce wygrał na punkty.

Najmniej szczęścia miała Emilia Gwiazda, która zdobyła trzecie miejsce w mistrzostwach Polski PFKS, lecz w walce o bilet na Mistrzostwa Europy przegrała na punkty z Anną Bartman z Brzozowa.

Ogromną radość naszym zawodnikom sprawili koledzy z klubu, którzy niespodziewanie pojawili się na trybunach lubelskiej hali i mocno im dopingowali - jak ich zobaczyłem pomyślałem sobie, że teraz to już nie wypada przegrać - powiedział Adrian Staszewski i dodaje - atmosfera jaka panuje w klubie tylko sprzyja dobrym wynikom