menu

Kaziuki-Wilniuki po raz XXXVI

2020-02-29 12:00:00 (ost. akt: 2020-03-16 09:50:26)

W sobotę, 29 lutego w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie odbył się Koncert Kresowy „Wileńskie Kaziuki”. Wydarzenie tradycyjnie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Przypomnijmy, że dziś po godz. 15:00 wręczony został akt nadania nazwy ronda przy skrzyżowaniu ulic Wileńskiej, Polskiej i Fryderyka Leyka. Rondo otrzymało nazwę im. Kresowiaków. Akt nadania z rąk Krzysztofa Mańkowskiego Burmistrza Miasta Szczytno odebrała Janina Surgał prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Wileńsko-Nowogródzkiej w Szczytnie, które w tym roku świętuje Jubileusz 30-lecia działalności.

Natomiast o godz. 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie odbyło się doroczne święto Kresowiaków – „Wileńskie Kaziuki”.
W tym roku na scenie swoje umiejętności zaprezentowały: Polski Artystyczny Zespół Pieśni i Tańca „WILIA” pod kierunkiem Renaty Brasel, zespól folkowy „FOLK VIBES” pod kierunkiem Renaty Łabul i Zespół Tańca Ludowego „PERŁA WARMII” w obrazku obrzędowym „Zapusty na Wileńszczyźnie”.

Na scenie nie zabrakło również znanych i uwielbianych przez szczycieńską publikę prowadzących - Anny Adamowicz, która wcieliła się w rolę Ciotki Franukowej oraz Dominika Kuziniewicza, który na scenie stał się Wincukiem Bałbatunszczykiem z Pustaszyszek.

Tak jak w latach ubiegłych występom scenicznym towarzyszył Jarmark Wileński z rękodziełem, regionalnymi potrawami i wydawnictwami Wileńskimi.  • Kfsdw
  • Port Lotniczy OLSZTYN- MAZURY