menu

Mistrzostwa Polski Kadetów w Szczytnie - mecz o 3 i 4 miejsce

2019-05-12 11:34:26 (ost. akt: 2019-05-12 19:44:07)

Dziś ostatni, piąty dzień siatkarskiej rywalizacji w ramach Mistrzostw Polski Kadetów w Szczytnie. O brązowe medale walczą Trefl Gdańsk i KS Gwardia Wrocław. Po pełnej zaciętej gry końcówce po brązowe medale sięgnęli zawodnicy KS Gwardii Wrocław.

Od meczu o brązowy medal mistrzostw Polski kadetów rozpoczął się ostatni dzień czempionatu w Szczytnie. O najniższy stopień podium rywalizowały ze sobą ekipy Trefla Gdańsk i KS Gwardii Wrocław. Inauguracyjną odsłonę lepiej rozpoczęli gdańszczanie, którzy od początku wykazywali się ogromną cierpliwością w konstruowaniu akcji i ofiarną grą w obronie. To pomogło im w najważniejszych momentach seta. Ostatecznie to gracze Trefla zapisali pierwszą partię na swoim koncie.

W drugim secie zaczęła dawać o sobie znać brawura i wielka odwaga w konstruowaniu akcji prezentowana przez KS Gwardię Wrocław. Ta odrobina cwaniactwa i kreatywności okazała się przynosić wymierne efekty w postaci kolejnych punktów. Finalnie to właśnie wrocławianie zakończyli set swoim zwycięstwem i wyrównali stan spotkania.

Trzeciego seta lepiej rozpoczęli wrocławianie, którzy szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Gdańszczanie przez spory czas szukali swojego rytmu gry, przez co pozwolili rywalom przejąć inicjatywę. Kilka spełnionych blok ekipy z Pomorza zniwelowało stratę i doprowadziło do emocjonującej gry punkt za punkt. Od tego momentu prowadzenie w spotkaniu zmieniało się jak w kalejdoskopie i żadna z drużyn nie była w stanie zbudować większej przewagi. Impuls do napędzenia gry wrocławianom dała dopiero sprytne zagranie rozgrywającego, które zapoczątkowało serię udanych akcji. Wypracowany punktowy dystans ekipa KS Gwardii utrzymała do samego końca, przez co objęła prowadzenie w meczu i była tylko jeden krok od upragnionych brązowych medali.

W czwartą partię wrocławianie weszli wyraźnie rozpędzeni zwycięstwem z poprzedniej odsłony i w początkowej fazie seta wychodziło im praktycznie każde zagranie. Dopiero dobrze pracujący blok gdańszczan umożliwił graczom Trefla złapanie kontaktu z szalejącymi rywalami. Zupełne zniwelowanie starty było jednak możliwe dopiero przy stanie 16:16, co ponownie zapoczątkowało ogromnie emocjonującą i wyrównaną grę. Po pełnej zaciętej gry końcówce po brązowe medale sięgnęli zawodnicy KS Gwardii Wrocław.

Zapraszamy do kibicowania na żywo w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Huberta Wagnera w Szczytnie oraz za pośrednictwem internetu pod linkiem TRANSMISJA NA ŻYWO

12 maja (niedziela):

mecz o 3.miejsce - Trefl Gdańsk - KS Gwardia Wrocław

12:00 mecz o 1.miejsce mistrzostw Polski kadetów - UMKS MOS Wola Warszawa - AZS 2020 Częstochowa