menu

Mistrzostwa Polski kadetów w piłce siatkowej po raz pierwszy w Szczytnie

2019-03-18 12:51:16 (ost. akt: 2019-03-18 12:59:07)

W poniedziałek, 18 marca w Hali widowiskowo-sportowej im. Huberta Wagnera w Szczytnie odbyło się spotkanie z mediami, którego tematem było przyznanie naszemu miastu tytułu organizatora finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski kadetów w piłce siatkowej. W spotkaniu wziął udział Paweł Papke oraz Burmistrz Miasta.

Znamy organizatorów turniejów finałowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w piłce siatkowej w różnych kategoriach wiekowych. Szczytno zostało docenione przez władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS). W naszym mieście rywalizację stoczą kadeci. Rozgrywki finałowe o tytuł Mistrza Polski odbędą się w dniach 8-12 maja, w Hali widowiskowo-sportowej im. Hubera Wagnera.
W poniedziałek, 18 marca w hali odbyło się spotkanie z mediami, w którym udział wziął Paweł Papke, wielokrotny reprezentant Polski i Krzysztof Mańkowski, Burmistrz Miasta Szczytno.
- W latach 80. reprezentanci naszego miasta grali w II Lidze piłki siatkowej, obecnie dążymy do odbudowania tych sukcesów. W każdej szkole funkcjonuje klasa sportowa, w Szkole Podstawowej nr 6 w Szczytnie działa Siatkarski Ośrodek Sportowy (SOS). W 2020 roku w naszym mieście powstanie szkoła sportowa, co jest jednym z elementów drogi do realizacji tego celu – mówi Krzysztof Mańkowski, Burmistrz Miasta.

  • Kfsdw
  • Port Lotniczy OLSZTYN- MAZURY