menu

60 lat Krwiodawstwa w Polsce

2018-11-29 08:58:19 (ost. akt: 2018-11-29 13:14:02)

W sobotę, 24 listopada, w Miejskim Domu Kultury odbyła się uroczysta Gala Krwiodawstwa.

Uroczystość odbyła się z okazji obchodzonych 22-26 listopada Dni Honorowego Krwiodawstwa w Polsce. Jednakże w tym roku przypada jeszcze jubileusz 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa. Z tej okazji wręczono odznaczenia, podziękowania oraz medale okolicznościowe. Prezes Oddziału Rejonowego PCK otworzył uroczystość oraz przywitał zaproszonych gości. Po czym sekretarz PCK w Szczytnie Włodzimierz Budny przedstawił okolicznościowy referat d dziejów krwiodawstwa na przełomie tych 60 lat. Dalszą część poprowadził Artur Magnuszewski.

Według danych PCK/HDK łącznie do 2018 roku krwiodawcy rekrutujący się z naszego rejonu oddali ponad 35000 litrów krwi. W tym roku z naszego rejonu zebrano już 859 litrów a do końca roku będą się odbywały jeszcze akcje. Te dane plasują nasz rejon w ścisłej czołówce województwa.

Istotnym elementem gali był występ dzieci ze SP z OI nr 2 w Szczytnie pod opieką Judyty Mazur, Kasi Ciak oraz Arkadiusza Górskiego podczas którego wykonano Hymn Krwiodawców.

Na zakończenie odbył się występ Agnieszki Mirkowicz, Wiktorii Barszcz i Michaliny Pankiewicz uczennic z Zespołu Szkól Nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie a następnie zespołu „PORT” Andrzej Ałaj i Janusz Ałaj, wykonującego utwory z repertuaru Krzysztofa Klenczona.

  • Kfsdw
  • Port Lotniczy OLSZTYN- MAZURY