Spotkanie z leśnikiem
Uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z panem Adamem Gełdonem, leśnikiem z Nadleśnictwa Spychowo. Pan Adam – pasjonat przyrody i pracownik Lasów Państwowych – przybliżył młodzieży fascynujący świat wilków. Opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu zawodowym, opowiedział o życiu tych niezwykłych drapieżników, ich zwyczajach, roli w ekosystemie oraz wyzwaniach związanych z ich ochroną.
Serdecznie dziękujemy panu Adamowi Gełdonowi za ciekawą prelekcję, poświęcony czas oraz podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem.
„Dzieci Dzieciom – Mam Talent”
Drugą częścią obchodów był szkolny przegląd talentów „Dzieci Dzieciom – Mam Talent”, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne, muzyczne, recytatorskie i sportowe. Publiczność mogła podziwiać różnorodne występy oraz niezwykłe pasje młodych wykonawców.
Program rozpoczęła klasa 7A, prezentując utwór „Śpiewać każdy może” . Bartosz Lis zaprezentował swoje prace plastyczne jako laureat konkursu. Julia Toczek zachwyciła publiczność grą na klarnecie, a Julia Kotula, Amelia Szajowska i Kaja Chmielińska wystąpiły z programem wokalnym.
Emilian Ruszczyk oraz Oliwia Kulas wykonali utwór na skrzypcach. Nina Borowska zaprezentowała recytację wiersza, natomiast Piotr Eustrad i Tymon Sierak pokazali swoje umiejętności gry na akordeonie i instrumentach perkusyjnych. Maja Sobieraj przedstawiła wiersz w języku japońskim. Łucja Rydel i Wiktoria Romanowska zaprezentowały występ wokalny, a klasa 7D wykonała na flecie utwór „Titanic”.
Nie zabrakło również pokazów sportowych i nietypowych pasji. Juliusz Kmieciak zaprezentował widowiskowe akrobacje na rowerze. Klasa 8B wykonała piosenkę „W głowie” z repertuaru Ani Dąbrowskiej. Miłosz Wróblewski zadziwił publiczność układaniem kostki Rubika z zamkniętymi oczami, a Lena Koziatek zaprezentowała grę na gitarze.
Występy uczniów pokazały, jak wiele talentów rozwijanych jest w naszej szkole. Młodzi artyści, muzycy, recytatorzy i pasjonaci swoich zainteresowań zachwycili publiczność odwagą, zaangażowaniem oraz wysokim poziomem prezentacji. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za stworzenie wyjątkowej atmosfery tego święta.
Trzecim etapem był emocjonujący mecz piłki siatkowej pomiędzy nauczycielami a uczniami klas 7 i 8. Spotkanie dostarczyło wielu sportowych wrażeń, pięknych akcji i zdrowej rywalizacji. Po zaciętej walce zwycięstwo odnieśli nauczyciele. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za zaangażowanie, a kibicom za wspaniały doping.
Przed budynkiem szkoły na przygotowanych stelażach zostały wyeksponowane prace uczniów, które wzbudzały duże zainteresowanie wśród osób przechodzących ulicą. Wystawa stanowiła prezentację talentów, pomysłowości i kreatywności naszych uczniów.
Organizator: Zespół Wychowawczy i Samorząd Uczniowski.