menu

Nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i sportu za 2023 rok

2024-03-15 11:44:22 (ost. akt: 2024-03-15 11:53:29)

Na LXXI Sesji Rady Miejskiej w Szczytnie z rąk Burmistrza Miasta Szczytno Krzysztofa Mańkowskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Łachacz nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i sportu za 2023 rok odebrali: Małgorzata Anna Manelska Artur Kot Wojciech Marok

Małgorzata Anna Manelska urodziła się w Szczytnie i tutaj mieszka. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, oligofrenopedagożką, bibliotekarką, społeczną kuratorką sądową w sądzie rodzinnym.
Zadebiutowała w 2018 roku powieścią „Zapach Mazur”. Książka bardzo szybko zyskała liczne grono czytelników. Pozostałe jej książki to: „Barwy Mazur” (2019), „Tam, gdzie bzy sięgają nieba”(2020), „Dotyk Mazur. Żółty kajet”(2021), „Dotyk Mazur. Pożegnanie”(2022), „Srebrny węzełek”(2022), „Nawłociowe wzgórze: Stefania”(2023), „Nawłociowe wzgórze: Baśka”(2023). Książki Małgorzaty Manelskiej cieszą się dużą popularnością wśród czytelników w kraju i zagranicą.

Artur Kot mieszka w Szczytnie od urodzenia. Zawodowo pracuje jako nauczyciel informatyki, niemniej praktycznie całe dorosłe życie związany jest z życiem kulturalnym miasta. Ukończył Szkołę Muzyczną w Szczytnie na akordeonie i klarnecie. Był członkiem wielu lokalnych formacji muzycznych (Pofajdoki, Kapela Jędrka, zespół SAKS). Od 1995 roku grał w Miejskiej Orkiestrze Dętej, a przez kilka lat odpowiadał w niej za sekcję instrumentów dętych drewnianych. Prowadził też lekcje gry na saksofonie w Fundacji Kreolia. Od 2018 prowadzi własny, niezależny zespół TOKAM Band.
Do końca 2023 roku zespół miał okazję wielokrotnie prezentować się i zapewniać oprawę muzyczną wydarzeń w Szczytnie i okolicy; Akademia Policji, Miejski Dom Kultury (Złote Gody, koncerty kolęd), lokalne szkoły, Miejska Biblioteka Publiczna, plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Szczycieńskiego, Maraton Juranda, koncerty poza Szczytnem (Olsztyn, Pisz, Jedwabno, Wielbark, Rozogi), koncerty charytatywne.

Wojciech Marok pochodzi ze Środy Wielkopolskiej. Jego największą pasją była lekka atletyka, a dokładniej pchnięcie kulą oraz rzut dyskiem. Chodząc do gimnazjum i szkoły średniej cały czas pilnie trenował i zdobywał swoje pierwsze medale na Mistrzostwach Polski. Po maturze przyszedł czas na decyzję gdzie iść dalej i się rozwijać. Wybrał Szczytno. Obecnie posiada tytuł naukowy licencjata i jest w trakcie studiów magisterskich na Akademii Policji w Szczytnie. Współpracuje z trenerem Maciejem Bukowieckim i od paru lat osiągają niemałe sukcesy pnąc się cały czas do góry.
Zajął 1. miejsce w pchnięciu kulą (U23)
w Halowych Mistrzostwach Polski Toruń 2023
1. miejsce w pchnięciu kulą i 1. miejsce w rzucie dyskiem Mistrzostwa Polski (U23) Włocławek 2023
8. miejsce w pchnięciu kulą Mistrzostwa Europy U23 Espoo Finlandia 2023
1. miejsce w pchnięciu kulą i 1. miejsce w rzucie dyskiem Międzypaństwowy mecz rzutowy Pilzno Czechy 2023

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów!
Fot. Miasto Szczytno