menu

Hufiec ZHP Mazurski

2023-11-12 11:40:00 (ost. akt: 2023-11-13 08:24:44)

W sobotę, 11 listopada 2023 r., w Sali Wystawienniczej Całorocznej Zamku Krzyżackiego odbył się wyjątkowy i poruszający I Zjazd Hufca ZHP Mazurskiego pod hasłem "Łapiemy wiatr w żagle". Powołał on, po 19 latach nieobecności, hufiec działający na terenie powiatu szczycieńskiego.

Z tej okazji Burmistrz Miasta Szczytno Krzysztof Mańkowski wręczył komendantce phm. Beacie Piwowarskiej pamiątkowy medal 300-lecia nadania praw miejskich, jednocześnie życząc realizacji wszystkich celów, które zostaną wyznaczone na kolejne lata działalności Hufca.

Powstanie Hufca Mazurskiego to ogromne osiągnięcie i świetny dowód na to, że harcerstwo wciąż cieszy się ogromną popularnością we współczesnym świecie. To nie tylko miejsce, gdzie młodzi ludzie zdobywają nowe umiejętności i rozwijają swoje pasje, ale również środowisko, które kształtuje charakter, uczciwość i odpowiedzialność.

Dziękujemy za to, że łapiecie wiatr w żagle i inspirujecie kolejne pokolenia do czynnego działania i odkrywania pasji w harcerskim duchu.

Fot. Miasto Szczytno