menu

Nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i sportu za 2022 rok

2023-03-31 10:55:29 (ost. akt: 2023-03-31 11:09:01)

Na LVII Sesji Rady Miejskiej w Szczytnie z rąk Burmistrza Miasta Szczytno Krzysztofa Mańkowskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Łachacz nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i sportu za 2022 rok odebrali: Marcin Borodziuk, Patryk Borucki, Karol Kijewski

Marcin Borodziuk od najmłodszych lat interesował się muzyką rockową. W wieku 8 lat rozpoczął naukę gry na gitarze klasycznej w Ognisku Muzycznym w Szczytnie. Zamiłowanie do hard rocka skłoniło go do zmiany instrumentu na gitarę elektryczną, na której gra od 20 lat. W 2015 r. założył zespół "Imaginature". W 2022 roku ich płyta zebrała pozytywny odbiór w krajowych pismach, poza tym ukazały się liczne recenzje w webzinach m. in. z Belgii, Czech, Grecji, Hiszpanii, Portugalii. 7. miejsce w kategorii Nadzieja Roku w Polsce. Zespół zagrał dwa koncerty w Szczytnie, w tym jeden z nich w ramach "Dni i Nocy Szczytna 2022".

Patryk Borucki 19-letni bokser ze Szczytna. Obecnie student pierwszego roku Fizjoterapii na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Od 7. lat trenuje pięściarstwo. W zawodach rangi ogólnopolskiej otrzymał:
1. miejsce w Międzynarodowym turnieju Grand Prix Olimpu - Szczecin. 1. miejsce w turnieju MTB - Toruń.
Tytuł Wicemistrza Polski Juniorów - Bytom.
W zawodach rangi międzynarodowej otrzymał: 1. miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Jugeno-Box Turnier we Frankfurcie nad Odrą.
1. miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Greifen Pokal Boxen w Rostock
1. miejsce Round - Robin - Turnier U19 w Demen. W Mistrzostwach Świata 2022 w Hiszpanii, Patryk był w najlepszej 8.

Karol Kijewski 17-letni kulomiot. Największa pasja to sport, jego mentorem jest Ryan Crouser - amerykański lekkoatleta, a ulubionym sportowcem Cristiano Ronaldo - piłkarz. Został powołany dwukrotnie do Reprezentacji Polski. Karol zajął 1. miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w pchnięciu kulą w Rzeszowie. W Mistrzostwach Polski U18 w pchnięciu kulą w Bielsku-Białej uplasował się na 1. miejscu oraz zajął 6. miejsce w rzucie dyskiem. W Mistrzostwach Europy U18 w Jerozolimie zajął 12. miejsce.

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów!

Fot. Miasto Szczytno