menu

Zakończyły się ferie zimowe w województwie warmińsko - mazurskim

2023-02-06 09:27:34 (ost. akt: 2023-02-06 09:28:52)

Bogaty i różnorodny program ferii cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony najmłodszych feriowiczów. Podsumujmy dwutygodniowy wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Szczytnie!

W Miejskiej Bibliotece Publicznej dzieci i młodzież mogły wziąć udział w zajęciach z języka angielskiego, spotkać się z funkcjonariuszem policji oraz weterynarzem, zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości, dzięki goglom VR, a także obejrzeć zimowy teatrzyk kamishibai pn. "Królowa Śniegu".

W Miejskim Domu Kultury odbyły się zajęcia plastyczno - rzeźbiarskie, które pozwoliły uczestnikom rozwinąć swoje umiejętności artystyczne, a podczas "Zimowych pląsów" dzieci poznały ciekawe kroki taneczne.

Na sportowo upłynął czas w Hali Widowiskowo - Sportowej im. H. Wagnera - gimnastyka, lekkoatletyka z Anną Jesień, trening piłki nożnej z Burmistrzem Miasta Szczytno Krzysztofem Mańkowskim, turniej koszykówki i piłki nożnej. Nie było czasu na nudę!

Na Zamku Krzyżackim dzieci miały okazję do poznania tajników walk rycerskich i wspólnych pojedynków!

Jednym z ostatnich wydarzeń było "Szczytno feriami malowane", podczas których można było stworzyć swój własny, personalizowany kubek, przejechać się quadem, skorzystać z dmuchańców, a w przerwie zjeść popcorn, watę cukrową lub naleśniki!

Mamy nadzieję, że ferie upłynęły Wam dobrze i wierzymy, że pozostały po nich miłe wspomnienia, do których najmłodsi z przyjemnością będą wracać.
Dziękujemy, że z Nami byliście!

https://m.powiatszczycienski.pl/2023/02/orig/cream-and-white-abstract-photo-collage-facebook-post-59105.png