menu

Koncert STASHKA - XXX JUBILEUSZOWE DNI I NOCE - SZCZYTNO 2022

2022-07-19 08:55:47 (ost. akt: 2022-07-19 11:55:38)

Niedzielne świętowanie rozpocznie koncert Stashki!

Katarzyna Hain zwana Stashką, to piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów. Jest dyplomowanym mgr muzykologii. Gra na fortepianie i gitarze. Uprawia zróżnicowany repertuar, jest otwarta na wszelkie gatunki.
W swojej twórczości jest beztroska jak i szczera, wszystko co tworzy przychodzi do niej w naturalny sposób. Jej motto to niezmiennie "pozytywnie i do przodu".

Zaczynała od dyplomu za arie, pieśni operowe, a potem sprawdzała się w zespole cygańskim i jako członek Chóru Akademickiego, a następnie w chórkach, które wspomagały takie gwiazdy jak : Ania Wyszkoni, Zakopower, Kasia Cerekwicka czy Marika. Doświadczenia jakie zebrała podczas tras koncertowych i obserwacja kulis estrady w kraju i zagranicą, otworzyło drogę i perspektywę do działalności solowej.

Pierwsze nagrody i wyróżnienia, udział w premierach opolskich, zwycięstwo w plebiscycie „Przebojem na antenę”, nagroda Radia Fama, doprowadziły ją do podwójnego sukcesu na międzynarodowym festiwalu „Baltic Song Festiwal” w Karlsham (Szwecja) gdzie zdobyła główną nagrodę Grand Prix i Nagrodę Publiczności. Ten sukces zadecydował o nagraniu pierwszej solowej płyty pt. „Naturalnie”, bardzo dobrze przyjętej na naszym rynku muzycznym i pozytywnie i odnotowanej przez media i oczekujących na to fanów.

https://m.powiatszczycienski.pl/2022/07/orig/dni-i-noce-artysci-6-52754.png