menu

Budżet Obywatelski - lista projektów poddanych pod głosowanie

2021-07-22 11:16:17 (ost. akt: 2021-07-22 11:22:56)

Poniżej prezentujemy listę projektów poddanych pod głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2022

1.Budowa tężni solankowej wraz z infrastrukturą – Szczytno zdrowe miasto Mazur.
Projekt zakłada budowę zadaszonej tężni solankowej wraz z infrastrukturą, która miałaby stanąć na działce miejskiej w parku przy ul. Pasymskiej lub w parku przy ul. Marii Curie Skłodowskiej.
Proponuje się wybudowanie tężni solankowej o kształcie owalnym z zadaszeniem, aby można było korzystać z niej przez cały rok, niezależnie od panujących warunków pogodowych z wewnętrznym oświetleniem pozwalającym w okresie letnim na użytkowanie przez całą dobę.
W ramach projektu przewiduje się następujące działania:
- budowa tężni solankowej z zadaszeniem i zagospodarowaniem
- zainstalowanie 6 ławek parkowych z oparciem,
- zależnie od lokalizacji montaż oświetlenia i stojaka na rowery,
- montaż koszy na śmieci.

Szacunkowy koszt realizacji: 250 000 zł

2. Miasteczko ruchu drogowego z elementami gier ruchowych i edukacyjnych przy Szkole Podstawowej nr 3.
Projekt zakłada budowę miasteczka ruchu drogowego z elementami gier ruchowych i edukacyjnych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Szczytnie. Celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci na drodze. Kształcenie aktywności prozdrowotnej, koordynacji ruchowej, kreatywności i logicznego myślenia.
Projekt zostanie zrealizowany na boisku szkolnym, które jest wylane asfaltem (zdemontowane zostaną bramki do gry w piłkę). Miasteczko malowane będzie specjalnymi farbami drogowymi akrylowymi. Znaki drogowe będą w formie mobilnej oraz piktogramów.
Elementy gier ruchowych wykonane zostaną z masy termoplastycznej (tzw. premarki termoplastyczne) charakteryzującej się bardzo dobrą przyczepnością, odpornej na ścieranie i wpływ warunków atmosferycznych.

Szacunkowy koszt realizacji: 100 000 zł

3. Naładuj telefon siedząc na ławce, w parku, nad jeziorem, w skateparku, na dworcach PKS i PKP, to nic nie kosztuje naszego miasta. Ławki fotowoltaiczne – energia odnawialna przyjazna dla środowiska.
Projekt zakłada montaż ławek fotowoltaicznych na terenie Miasta Szczytno (w parkach, skwerach, dworcach PKP i PKS, miejscach zgromadzeń). Celem projektu jest ułatwienie każdej grupie społecznej korzystanie z darmowej energii do ładowania telefonów komórkowych, laptopów czy tabletów.
Ławki mają wiele innych funkcjonalności, takich jak: LTE 4, WIFI, bluetooth, wbudowane dobrej jakości głośniki oraz ładowarkę indukcyjną. Są wykonane z wysokiej jakości materiałów i mają gwarancję na 24 miesiące.

Szacunkowy koszt realizacji: Za kwotę 250 000 zł można zamontować około 14 sztuk ładowanych energią słoneczną ław w cenie 15 540 + VAT za sztukę.

Głosowanie na poszczególne projekty rozpocznie się 2 sierpnia 2021 r. Karta do głosowania dostępna będzie na stronie www.miastoszczytno.pl oraz w punktach stacjonarnych: w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu w godzinach pracy Urzędu, w Miejskim Domu Kultury przy ul. Polskiej 12 oraz na Hali im. Huberta Wagnera przy ul. Lanca 1 w Szczytnie.
Dostępne będzie również głosowanie online, przy pomocy strony www.obywatel.miastoszczytno.pl.