menu

Transport publiczny w Szczytnie taki jaki znamy już niebawem będzie tylko wspomnieniem

2021-06-17 11:29:04 (ost. akt: 2021-06-17 11:30:51)

Szykuje się technologiczna i jakościowa przemiana. Rok temu władze Szczytna uczyniły pierwszy krok w tym kierunku, podpisując kontrakt na zakup dwóch autobusów elektrycznych Solaris Urbino 8,9 LE electric. Dziś realizacja zamówienia jest finalizowana. Autobusy przechodzą ostatnie przeglądy i już niebawem trafią do Szczytna.
To będzie dla nas mieszkańców wielki dzień – Mówi Krzysztof Mańkowski Burmistrz Szczytna. Dostawą pierwszych dwóch autobusów elektrycznych rozpoczynamy modernizację transportu miejskiego . Na to zasługują nasi mieszkańcy, którzy również chcą korzystać z nowoczesnego transportu.
A czym wyróżniają się nowe autobusy?
Solarisy zabiorą do 50 osób, z czego 21 z nich na miejscach siedzących. Efektywną wymianę pasażerską zapewnią drzwi wejściowe w układzie 1+2, zaopatrzone w rampę dla inwalidów przy drugich drzwiach. Wnętrze pojazdów zaprojektowano komfortowo dbając zarówno o wygodę kierowców jak i pasażerów. W skład wyposażenia wejdzie m.in. kabina kierowcy typu zamkniętego, wydajny układ klimatyzacji całopojazdowej, rozbudowany system informacji pasażerskiej, tablice kierunkowe dostosowane do użytku osób niedowidzących oraz monitoring obejmujący kamery wewnątrz autobusu, kamerę cofania oraz kamerę do obserwacji obszaru przed pojazdem. Podróżni będą mieli również możliwość naładowania swoich urządzeń mobilnych dzięki podwójnym gniazdom USB, umieszczonym w przestrzeni pasażerskiej.
Kiedy autobusy dotrą do Szczytna? Zdradzimy Wam, że nastąpi to już….. O tym napiszemy niebawem. Dziś zdradzamy malutki szczegół.

https://m.powiatszczycienski.pl/2021/06/orig/zdj-autobusu-1-41190.jpg