menu

Szczytno oficjalnie dołącza do Miast Sieci Cittaslow International

2020-12-14 12:18:36 (ost. akt: 2020-12-23 08:23:55)

Nastąpił moment, na który Szczytno ciężko pracowało od lutego 2019 roku kiedy to Krzysztof Mańkowski Burmistrz Miasta przekazał Koordynatorowi Sieci Krajowej Miast Cittaslow deklarację chęci przystąpienia do sieci. W czwartek 17 grudnia oficjalnie zakończy się droga miasta do Cittaslow. Wtedy właśnie na spotkaniu on-line Komitetu Koordynacyjnego Cittaslow International Burmistrz odbierze certyfikat, który potwierdzi przyjęcie miasta do sieci.

Dołączenie do Cittaslow oznacza, że dla miasta otwierają się zupełnie nowe perspektywy i ogromna szansa na rozwój. Cittaslow to dodatkowe środki, które przeznaczyć można na przykład na realizację projektów związanych z rewitalizacją przestrzeni miejskich.

A czym jest sama idea Cittaslow? To maksymalne wykorzystanie walorów miasta - atrakcyjnego położenia, krajobrazu i przyrody, dziedzictwa kulturowego i połączenie z działaniami gospodarczymi, które w te walory się wpisują - rzemiosłem, rękodziełem, produkcją wysokiej jakości produktów i usług.

Polską Krajową Sieć Miast Cittaslow od samego początku wspiera samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Oprócz Szczytna do Cittaslow w grudniu dołączą jeszcze Yingpan (Chiny), Belluno (Włochy), Morąg oraz Izmir (Turcja) w roli członka wspierającego.