menu

POMOC DLA SENIORA

2020-10-27 12:53:46 (ost. akt: 2020-10-27 13:54:22)

W trosce o najstarszych mieszkańców Burmistrz Miasta Szczytno Krzysztof Mańkowski ogłasza akcję – POMOC DLA SENIORA. Od dziś do odwołania każdy senior 70+ nieobjęty pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczytnie będzie mógł telefonicznie poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu. Seniorzy mogą liczyć między innymi na dostarczanie pod drzwi mieszkania/domu zakupów spożywczych, higienicznych, czy leków.

Potrzebujesz wsparcia ?
W godzinach 8:15-15:00 pod numerem telefonu 89 676 09 00 osoby 70+ nieobjęte pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczytnie mogą zgłaszać, że potrzebują zrobić zakupy, czy wykupić leki. Kolejnym punktem jest weryfikacja zgłaszającego. Następnie do osoby zgłaszającej odezwie się wolontariusz z prośbą o zapotrzebowanie. Zgłoszenia przyjmowane będą przez pracowników Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie, a realizowane przez wolontariuszy w dniu kolejnym od zgłoszenia.

WAŻNE !!! Usługa dostarczenia najważniejszych produktów żywnościowych, leków lub innej formy pomocy jest bezpłatna. Koszt zamówionych zakupów, który pokrywa senior, nie może przekroczyć kwoty 200 złotych. Żywność, środki higieniczne i środki czystości będą kupowane w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób starszych, w sklepach położonych w najbliższej okolicy ich miejsca zamieszkania i nie częściej niż raz w tygodniu. Natomiast leki kupowane będą na podstawie recept. Z akcji mogą skorzystać także osoby z niepełnosprawnościami.


Dla wolontariuszy:

Jeżeli chcesz zaangażować się w pomoc osobom starszym i z niepełnosprawnościami, jesteś osobą pełnoletnią i dysponujesz czasem wolnym - DZWOŃ! Pod numerem telefonu 89 676 09 00 czekają na Ciebie pracownicy Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie.Organizatorami akcji są:
Miasto Szczytno, Miejski Dom Kultury w Szczytnie, Biblioteka Publiczna w Szczytnie i Miejski Ośrodek Sportu w Szczytnie.