menu

Szczytno stało się jej miejscem na ziemi

2020-09-10 12:20:28 (ost. akt: 2020-09-10 12:23:41)

Dziś, w czwartek, 10 września Krzysztof Mańkowski Burmistrz Miasta Szczytno spotkał się z Igą Dąbek, która wywalczyła srebrny medal podczas X Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym. - Pani Iga jest doskonałym sportowcem, ale od niedawna także nową mieszkanką Szczytna. Dzisiejsze spotkanie było okazją by jej pogratulować, ale również przywitać w mieście – mówi Burmistrz.

Pani Iga Dąbek pochodzi z Małopolski. Dokładnie z Bukowna, koło Olkusza. Jednak od niedawna, to właśnie Szczytno jak mówi – stało się jej miejscem na ziemi. Jak trafiła na Mazury? - Moja przygoda zaczęła się od Wyższej Szkoły Policji, gdzie studiowałam bezpieczeństwo wewnętrzne. W krótkim czasie Szczytno mnie zauroczyło. Tu także znalazłam miłość swojego życia i w rezultacie postanowiłam zostać – wyjaśnia. W ten sposób miasto zyskało nie tylko nową mieszkankę, ale również doskonałą sportsmenkę. Pani Iga niedawno wywalczyła srebrny medal podczas X Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym, gdzie dźwignęła 345 kg. - Na trójbój klasyczny składają się przysiad, wyciskanie sztangi leżąc i martwy ciąg – mówi i dodaje. - Podczas zawodów pobiłam swój dotychczasowy rekord i ustanowiłam nowy, ale wiem, że mam jeszcze wiele do pokazania.
W czwartek, 10 września Pani Iga spotkała się z Krzysztofem Mańkowskim Burmistrzem Miasta Szczytno, który pogratulował jej sukcesów i przywitał w gronie mieszkańców Szczytna.