menu

Wręczono nagrody Burmistrza za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i sportu

2020-06-30 10:06:37 (ost. akt: 2020-06-30 10:52:30)

Podczas dzisiejszej XX sesji Rady Miejskiej wręczone zostały nagrody Burmistrza za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i sportu za rok 2019. Nagrody otrzymali: Katarzyna Hain - Stashka, Rafał Kot i Piotr Zembrzuski.


Katarzyna "Stashka" Hain - Urodzona w Szczytnie piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, której muzyka towarzyszy od dziecka. Jest dyplomowanym magistrem muzykologii. Gra na gitarze i fortepianie.
Występowała w chórkach, które wspomagały takie gwiazdy jak: Ania Wyszkoni, Zakopower czy Kasia Cerekwicka.

W 2013 podczas 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wzięła udział w konkursie SuperPremiery.
W 2014 roku reprezentowała Polskę na międzynarodowym festiwalu „Baltic Song Festiwal” w Szwecji, gdzie zdobyła nagrodę Grand Prix i Nagrodę Publiczności. W styczniu 2020 roku zaśpiewała w programie „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”.

Od 2017 roku prowadzi w Szczytnie dziecięcy zespół wokalny MazurKids, którego próby odbywają się w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie. Zespół niejednokrotnie gościł na antenach stacji radiowych i telewizyjnych, ma również na swoim koncie dwa teledyski.
W 2018 i 2019 roku MazurKids wystąpił podczas „Dni i Nocy Szczytna”.

W 2019 roku przygotowała nowy materiał na kolejną płytę. Nakręciła teledysk „Tylko sen”, którego premiera odbyła się w lutym bieżącego roku. Stworzyła piosenkę, która będzie hymnem Mistrzostw Europy w tenisie stołowym, zaplanowanych na wrzesień 2020 roku w Warszawie.


Rafał Kot - Góral z Mazur - Urodzony w Szczytnie jeden z najlepszych zawodników biegów długodystansowych w Polsce, który rozpoczął swoją przygodę z bieganiem w 2014 roku. Jego specjalnością są maratony i ultramaratony w najtrudniejszych górskich i zimowych odmianach. Swojemu zamiłowaniu do biegów górskich zawdzięcza pseudonim „Góral z Mazur”.
Brał udział w Marriot Everest Run, czyli biegu po schodach na najwyższe piętro warszawskiego hotelu Marriot. W ciągu 24 godzin pokonał tę trasę 102 razy, tym samym dwukrotnie wbiegł na wysokość równą najwyższej górze świata Mount Everestowi. Podczas zeszłorocznych „Dni i Nocy Szczytna” został wpisany do Złotej Księgi, jako osoba która w szczególny sposób zasłużyła się dla rozwoju i promocji Miasta Szczytno.

W 2019 roku reprezentował Polskę w mistrzostwach świata w biegu 24 godzinnym we Francji. Przebiegł 251 km 398 m zajmując 14. miejsce spośród 205 zawodników. Po raz trzeci triumfował w Biegu 7 Szczytów (240 km.), który zgromadził 208. uczestników, poprawiając jednocześnie rekord trasy o blisko 2,5 godziny.


Piotr Zembrzuski - Urodził się w Szczytnie. Swoją przygodę ze sportem rozpoczął w szkole podstawowej od JUDO. W wieku 14 lat zaczął trenować karate. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Jego największym sportowym osiągnięciem było zdobycie III miejsca w Mistrzostwach Polski Seniorów. W latach 1987-1989 członek Polskiej Kadry Narodowej. Prezes Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate, Prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Karate, Wiceprezes Polskiego Związku Karate Kontaktowego. W tym czasie jego podopieczni zdobyli blisko 90 medali imprez rangi mistrzowskiej. Jego największe osiągnięcia trenerskie to: 3 medale Mistrzostw Świata, 19 medali Mistrzostw Europy.

W 2017 roku wyjeżdża do Kazachstanu, gdzie przed Światową Komisją Egzaminacyjną WKO zdaje 5 dan. Tym samym otrzymuje tytuł SHIHAN, co w wolnym tłumaczeniu oznacza PROFESOR. Jest również trenerem I klasy Karate.

W 2019 roku zawodnicy Profesora Karate zdobyli: złoty medal Mistrzostw Europy, 4 medale Mistrzostw Polski, oraz dziesiątki medali i pucharów ma matach całego świata.