menu

Muzeum otwarte od 16 czerwca

2020-06-10 11:08:54 (ost. akt: 2020-06-10 15:05:31)

Po dość długim okresie zamknięcia (związanym z epidemią covid 19) Muzeum Mazurskiego w Szczytnie planuje otwarcie z dniem 16 czerwca.

Wszyscy zwiedzający muszą posiadać maseczki, obowiązkowo zdezynfekować ręce po wejściu do muzeum oraz zachować podczas zwiedzania odstęp min. 2 metrów pomiędzy sobą. Ta odległość nie dotyczy oczywiście rodzin i osób współmieszkających. Pracownicy podczas kontaktu ze zwiedzającymi muszą posiadać założone przyłbice lub maseczki oraz w niektórych sytuacjach jednorazowe rękawiczki.

Muzeum zachęca wszystkich, którzy jeszcze nie zwiedzili nowej, stałej wystawy historycznej, która w formie trzech ekspozycji przedstawia pradzieje ziemi szczycieńskiej, okres średniowiecza o raz historię nowożytną naszego grodu. Najlepiej odwiedzić placówkę i dowiedzieć się czegoś więcej o historii naszej małej ojczyzny również od przewodników. Warto jeszcze przypomnieć, że wystawa czasowa „Jaćwingowie. Zapomniani wojownicy” wypożyczona z Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie przedstawiająca zarys dziejów jednego z najpotężniejszych plemion pruskich będzie u nas gościć tylko do końca czerwca.

Regulamin zwiedzania Muzeum Mazurskiego w Szczytnie na czas epidemii znajduje się na stronie internetowej muzeum, oraz jest umieszczony przed wejściem do muzeum.

https://m.powiatszczycienski.pl/2020/06/orig/top-32295.jpg