menu

W dniu 14 maja obchodzimy Dzień Farmaceuty

2020-05-14 08:00:00 (ost. akt: 2020-05-14 08:43:45)

Ich zawód wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Oprócz realizacji recept potrafią także doradzić. Co roku 14 maja obchodzimy Dzień Farmaceuty.

Farmaceuta to osoba, której pacjenci powierzają swoje zdrowie, która udziela cennych porad, a kiedy potrzeba podzieli się słowami wsparcia i otuchy. Ten zawód nie polega tylko na podawaniu lekarstw i sprawdzaniu ich zgodności z receptą. To przede wszystkim rola uprzejmego fachowca i doradcy, do którego dostęp nie jest utrudniony.

Farmaceuta to pomoc przy pierwszych objawach choroby czy drobnych kontuzjach, często zastępuje lekarza pierwszego kontaktu. Dlatego farmaceuta musi wiedzieć, jakie dany lek posiada zastosowanie, jaki jest jego skład, dla kogo jest przeznaczony. Powinien także umieć udzielić informacji o dawkowaniu i działaniach niepożądanych leku.

W dniu ich święta wszystkim farmaceutom dziękujemy za życzliwość, profesjonalizm, empatię i cierpliwość. Życzymy także satysfakcji z wykonywanej pracy oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.