menu

Domowe przedszkole z SAV-usiem – wspólna inicjatywa Miasta Szczytno i Fundacji Veolia Polska

2020-03-20 14:57:40 (ost. akt: 2020-03-23 11:23:47)

Ograniczone możliwości przebywania na świeżym powietrzu, mniej aktywności w ciągu dnia, brak zajęć sportowych, czy jeszcze więcej czasu spędzanego przed ekranami komputerów i tabletów niż dotychczas, alarmująco wydłużają siedzący tryb życia, a co za tym idzie mają negatywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie, a zwłaszcza zdrowie najmłodszych. Chcemy temu zapobiec i wspólnie z Fundacją Veolia Polska już teraz rozpoczynamy aktywny ruch przedszkolaka w Szczytnie.

Z niepokojem obserwujemy jak ta niewątpliwie trudna sytuacja, w której wszyscy się znaleźliśmy, wpływa na codzienność mieszkańców naszego miasta, a zwłaszcza na zdrowie dzieci. 

W trosce o dobro przedszkolaków wspólnie z Fundacją Veolia Polska rozpoczęliśmy działania na rzecz aktywizacji ruchowej najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Poprzez udział
w programie Sportowej Akademii Veolia Junior (SAV Junior), placówki przedszkolne otrzymają narzędzia do pracy zdalnej z dziećmi, gotowe do wprowadzenia od zaraz.

Na przedszkolaków i rodziców czeka szereg pomysłów na aktywności ruchowe bez wychodzenia z domu. Wśród rozwiązań znajdują się między innymi cykliczne zajęcia ruchowe on-line z doświadczonym w pracy z dziećmi instruktorem, który wcieli się w rolę aktywnej maskotki – SAV-usia, kreatywne materiały do samodzielnego wykonania i wykorzystania w domu oraz szereg dodatkowych inspiracji. 

Dzisiaj dzieci bardziej niż zwykle potrzebują ruchu, dlatego wspólnie zapewnijmy im możliwie najlepsze warunki.

Obserwujcie naszą stronę i profile na Facebook’u Veolia PL i Miasto Szczytno, gdzie na bieżąco będziemy udostępniać informacje o podejmowanych przez miasto i przedszkola działaniach.
Już od najbliższej środy serdecznie zapraszamy na cykliczne zajęcia ruchowe on-line z bohaterem SAV-usiem, czyli wesołym, aktywnym liskiem. Wszelkie informacje dostępne będą pod linkiem: https://www.facebook.com/events/2579103015641437/(wydarzenie będzie aktywne od środy 25 marca).
Znajdziecie tam także transmisję live, w czasie której SAV-uś poprowadzi aktywne zabawy, bez wychodzenia z domu i plan zabaw na najbliższe dni.