menu

Zawieszenie zajęć w placówkach oświatowych na okres dwóch tygodni

2020-03-11 12:19:09 (ost. akt: 2020-03-11 12:38:16)

W środę, 11 marca w Urzędzie Miejskim w Szczytnie odbyło się spotkanie w sprawie placówek oświatowych zlokalizowanych na terenie Miasta Szczytno.

Krzysztof Mańkowski Burmistrz Miasta Szczytno i Jarosław Matłach Starosta Szczycieński spotkali się z dyrektorami jednostek oświatowych by omówić bieżące działania placówek w zakresie ograniczenia do minimum ryzyka zakażenia koronawirusem.

Z informacji uzyskanych od dyrektorów wynika, że frekwencja w szkołach wynosi ok. 80%, natomiast w przedszkolach ok. 50%. Sytuacja w jednostkach jest stabilna, a działania w zakresie ewentualnego zakażenia są działaniami wyprzedzającymi i prewencyjnymi.

Tuż po spotkaniu do Urzędu Miejskiego dotarła decyzja Rządu o zawieszeniu zajęć na okres dwóch tygodni – począwszy od poniedziałku, 16 marca.


Ważna informacja dla rodziców dzieci w wieku do 8 lat, które uczęszcza do żłobka, przedszkola, szkoły lub klubu dziecięcego.


Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły z powodu COVID-19