menu

Przekaż 1% podatku organizacjom ze Szczytna

2019-12-05 09:28:32 (ost. akt: 2019-12-05 14:51:25)

Wesprzyj swoim podatkiem lokalne Organizacje Pożytku Publicznego. - Każda osoba płacąca podatki może przekazać 1% podatku Organizacjom Pożytku Publicznego. Kwota od pojedynczej osoby może wydawać się niewielka, ale kiedy wsparcia udzieli więcej osób kwota znacznie wzrośnie, co przełoży się na realizację przez wybraną przez nas organizację swoich celów - zachęca Krzysztof Mańkowski, Burmistrz Miasta Szczytno.

Urząd Miejski w Szczytnie przystąpił do projektu „Wspieraj lokalnie”, mającego umożliwić Organizacjom Pożytku Publicznego bardziej efektywne pozyskiwanie funduszy z 1% podatku dochodowego.

1% wskazanego do przekazania podatku nie jest w żaden sposób obciążającym podatnika. Przekazanie go nie wymaga także żadnych czynności dodatkowych jak zrobienie przelewu czy wysłanie przekazem - to wykona za nas Urząd Skarbowy. Wystarczy jedynie wypełnić odpowiednie pola w zeznaniach podatkowych. W ten sposób można pomóc Organizacjom Pożytku Publicznego ze Szczytna w realizacji ich celów.

Wśród lokalnych OPP, na które przekazać można 1% podatku znajdują się:

Promyk
SKS
Płetwal?
TOZ
Stowarzyszenie pomocy na rzecz osób niepełnosprawnych
SKKK
Stowarzyszenie skarbników W-M
Stowarzyszenie rodzin zastępczych Lepsze Dzieciństwo

BAZA https://www.e-pity.pl/baza-opp-wykaz-organizacji-pozytku-publicznego/wynik.php?miasto=SZCZYTNORozlicz PIT w Szczytnie ! Wspieraj lokalne organizacje pożytku publicznego !

Rozlicz PIT w Szczytnie !
Twój podatek to zadbany park, lepszy chodnik, ulica, większy plac zabaw, i wiele innych.
Pomyśl o miejscu zamieszkania przy płaceniu podatku! Mieszkasz w Szczytnie, ale do tej pory płaciłeś podatki tam gdzie jesteś zameldowany? Możesz to zmienić! Każda osoba mieszkająca w Szczytnie, bez względu na swoje miejsce zameldowania, może rozliczyć roczny podatek PIT w naszym mieście. Wystarczy w swoim rocznym zeznaniu podatkowym wpisać aktualny szczycieński adres zamieszkania i złożyć go w urzędzie skarbowym.
Pamiętaj ! Nie ważny jest meldunek w dowodzie osobistym, ale centrum interesów życiowych (osobistych i gospodarczych), czyli powiązania rodzinne, towarzyskie, aktywność społeczna i obywatelska oraz miejsce pracy zawodowej czy wykonywania własnej działalności gospodarczej.
Wspieraj lokalne organizacje pożytku publicznego !

Każda osoba płacąca podatki, nawet jeśli zarabia nie wiele, może przekazać jedną setną podatku organizacjom pożytku publicznego. To może się wydawać niewielką kwotą, ale dla organizacji każdy grosz jest ważny i zostanie pożytecznie wydany.

Jakie to obciążenie dla podatnika?
1% wskazanego do przekazania podatku nie jest w żaden sposób obciążającym podatnika. Nie wymaga to od nas żadnych czynności dodatkowych jak zrobienie przelewu czy wysłanie przekazem - to wykona za nas Urząd Skarbowy. Wystarczy jedynie wypełnić odpowiednie pola w zeznaniach podatkowych.
Komu pomaga Twój odpis?
Organizacjom, które pomagają rozwiązywać ludzkie problemy, które uzupełniają działalność różnych instytucji, dla których najważniejszy jest człowiek.
Jaka jest Twoja rola Podatniku?
Każdy może dołożyć cegiełkę do wspólnego dzieła, może czuć się współodpowiedzialny i jako darczyńca partycypować w działalności OPP.

Wykaz lokalnych organizacji pożytku publicznego:
1. STOWARZYSZENIE NA RZECZ POMOCY DZIECIOM I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ I OSÓB POKRZYWDZONYCH W WYNIKU WYPADKÓW KOMUNIKACYJNYCH "PROMYK"
obszar działalności: Działalność prospołeczna, Wsparcie osób niepełnosprawnych
KRS: 00001605112. STOWARZYSZENIE POMOCY NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W SZCZYTNIE
obszar działalności: Edukacja i wychowanie, Wsparcie osób niepełnosprawnych


3. STOWARZYSZENIE RODZIN ZASTĘPCZYCH "LEPSZE DZIECIŃSTWO"
obszar działalności: Wsparcie osób niepełnosprawnych
KRS: 0000392331


4. STOWARZYSZENIE SKARBNIKÓW SAMORZĄDOWYCH WARMII I MAZUR W SZCZYTNIE
obszar działalności: Działalność prospołeczna, Edukacja i wychowanie, Pomoc dzieciom, Pomoc starszym i weteranom, Wsparcie osób niepełnosprawnych
KRS: 0000246812


5. SZCZYCIEŃSKI KLUB KYOKUSHIN KARATE
obszar działalności: Działalność prospołeczna, Edukacja i wychowanie
KRS: 0000017044


6. SZCZYCIEŃSKI KLUB SPORTOWY SZCZYTNO
obszar działalności: Działalność prospołeczna, Edukacja i wychowanie, Sport i rekreacja
KRS: 0000317744
  • Port Lotniczy OLSZTYN- MAZURY
  • Kino w Szczytnie od piątku
  • Kfsdw
  • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa