menu

AZS 2020 Częstochowa Mistrzem Polski Kadetów

2019-05-12 19:18:00 (ost. akt: 2019-05-12 20:03:02)

Dobiegły końca Mistrzostwa Polski Kadetów w Szczytnie. Decydujący mecz rozegrali zawodnicy UMKS MOS Wola Warszawa i AZS 2020 Częstochowa. Po zaciętej walce zwycięstwo wywalczyła drużyna z Częstochowy.

Od początku wiadome było, że ten mecz będzie bardzo emocjonujący i każda z drużyn zrobi wszystko, by sięgnąć po mistrzowski tytuł. Zawodnicy wbiegli na boisko wyczytywani i oklaskiwani indywidualnie, co tylko jeszcze dobitniej podkreśliło rangę wydarzenia. Młodzi siatkarze mieli okazję poczuć się jak prawdziwi profesjonaliści, którzy za kilkadziesiąt minut zawieszą na szyjach najważniejsze krążki.

Pierwszy set należał do AZS 2020 Częstochowy, która od początku wywarła presję na swoich rywalach i skutecznie wykorzystywała ich pomyłki. Bardzo dobrze prezentował się Mateusz Borkowski, który występował w roli lidera drużyny. Jego dobra gra w ofensywie pozwoliła częstochowianom na wysoką wygraną 25:19 i objęcie prowadzenia w spotkaniu.

W drugiej odsłonie zawodnicy MOSu mieli swoje szanse na to by przedłużyć spotkanie, przede wszystkim w końcówce seta. AZS 2020 Częstochowa w najważniejszych akcjach potrafiła jednak zachować więcej chłodnej głowy i uniknęła niepotrzebnego komplikowania swojej sytuacji. Ostatecznie częstochowianie okazali się o dwie piłki lepsi i jeszcze bardziej zwiększyli swoją przewagę w meczu.

Początek trzeciej partii nie należała do przyjemnych, bowiem w jednej z pierwszych akcji urazu kostki nabawił się Igor Gniecki, który musiał zostać zniesiony z boiska. Utrata rozgrywającego odbiła się na grze AZSu, który stracił przewagę i oddał inicjatywę przeciwnikom. Szybka pomoc medyczna okazała się jednak na wagę złota, młody wystawiający wrócił na parkiet i znacząco odmienił obraz gry swojej drużyny. W końcówce to częstochowianie rozdawali karty i to oni mieli pierwszą piłkę meczową. Umiejętne obicie bloku przez warszawian przedłużyło szanse stołecznej drużyny. Popsuta zagrywka MOSu i perfekcyjny atak Mateusza Borkowskiego zakończyły jednak losy tego spotkania. To AZS 2020 został nowym mistrzem kraju.Nagrody indywidualne MP kadetów – Szczytno 2019:

Najlepszy przyjmujący: KAMIL SZYMENDERA – KS Gwardia Wrocław

Najlepszy blokujący: JAKUB WICHÓR - AZS 2020 Częstochowa

Najlepszy atakujący: BARTOSZ GOMUŁKA – UMKS MOS Wola Warszawa

Najlepszy rozgrywający: IGOR GNIECKI – AZS 2020 Częstochowa

Najlepszy broniący: DAWID BULIRA - UMKS MOS Wola Warszawa

MVP: MATEUSZ BORKOWSKI – AZS 2020 Częstochowa


Klasyfikacja końcowa mistrzostw Polski kadetów - Szczytno 2019:

1.miejsce, mistrz Polski 2019: AZS 2020 Częstochowa

2.miejsce: UMKS MOS Wola Warszawa

3.miejsce: KS Gwardia Wrocław

4.miejsce: Trefl Gdańsk

5.miejsce: BKS Chemik Bydgoszcz

6.miejsce: AKS V LO Rzeszów

7.miejsce: RCS Czarni Radom

8.miejsce: SPKS Dunajec Nowy Sącz
  • Port Lotniczy OLSZTYN- MAZURY
  • Kino w Szczytnie od piątku
  • Kfsdw
  • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa