menu

Piknik Europejski

2019-05-03 14:50:44 (ost. akt: 2019-05-04 10:28:34)

W piątek, 3 maja na Placu Juranda odbył się Piknik Europejski z okazji 15-lecia wstąpienia do Unii Europejskiej. Na wszystkich zainteresowanych czekało wiele atrakcji m.in. konkursy z nagrodami, koncerty, stosika służb mundurowych, wojskowa grochówka. Niemałą sensację wywołała też obecność prowadzącego wydarzenie, aktora Roberta Moskwy, znanego z serialu "M jak Miłość".

Obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja rozpoczęto Mszą Świętą za Ojczyznę, następnie zgromadzeni goście przemaszerowali ulicami miasta pod pomnik Orła Białego. Po oficjalnej części obchodów na Placu Juranda odbył się Piknik Europejski z okazji 15-lecia wstąpienia do Unii Europejskiej. Można było m.in. obejrzeć sprzęt wojskowy, policyjny i strażacki czy wziąć udział w quizie wiedzy o UE.
Głównym elementem Pikniku był koncert „Aleksandry Kalczyńskiej w trzech odsłonach”, w trakcie którego artystka zaprezentowała się w repertuarze dziecięcym, w utworach Anny Jantar oraz z zespołem Brak Snu. Koncert poprowadził Robert Moskwa, znany z serialu „M jak Miłość” i występów w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. W trakcie koncertów lubiany aktor zaśpiewał dla szczycieńskiej publiczności kilka piosenek, które wykonywał w trakcie telewizyjnego show.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:
http://i.szczycienski.wm.pl/00/00/52/11/n/43-picture5ccc3b8b6db6f.jpg
  • Port Lotniczy OLSZTYN- MAZURY
  • Kino w Szczytnie od piątku
  • Kfsdw
  • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa