menu

Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu

2019-04-02 10:27:46 (ost. akt: 2019-04-02 10:48:09)

We wtorek, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu. Z tej okazji szczycieńskie przedszkolaki ruszyły w miasto by zachęcać do wzięcia udziału w akcji.

„Nie bądź zielony w temacie autyzmu. W kwietniu bądź niebieski” - pod takim hasłem odbywa się Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu. W Szczytnie w akcję włączyły się przedszkolaki. Dzieciaki odwiedziły Urząd Miejski w Szczytnie, gdzie spotkały się z Krzysztofem Mańkowskim Burmistrzem Miasta i przekazały mu niebieski kotylion – symbol solidarności z osobami z autyzmem. W urzędzie na tablicy ogłoszeń, każdy chętny może zawiesić niebieskie serduszko i w ten sposób wesprzeć akcję.

Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka. Oznacza to, że u dotkniętych nim dzieci obserwuje się objawy nieprawidłowego funkcjonowania we wszystkich obszarach rozwoju. Pierwsze symptomy autyzmu pojawiają się bardzo wcześnie, często już u kilkunastotysięcznych niemowląt, ale zawsze są widoczne przed ukończeniem przez dziecko 3 roku życia. Choć autyzm można zdiagnozować już u bardzo małych dzieci, to często diagnozuje się go również u nastolatków, a nawet osób dorosłych. Nieleczony może prowadzić do bardzo głębokich zaburzeń funkcjonowania w późniejszym wieku. Według danych Autism Europe 0,6 % populacji Unii Europejskiej dotkniętych jest autyzmem, co stanowi około 5 milionów osób.

  • Port Lotniczy OLSZTYN- MAZURY
  • Kino w Szczytnie od piątku
  • Kfsdw
  • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa