menu

Żagle na maszt

2019-03-01 10:14:04 (ost. akt: 2019-03-01 14:34:35)

Od kwietnia w Bazie Wodnej Miejskiego Ośrodka Sportu w Szczytnie staruje Szkółka Żeglarska. Zapisy przyjmowane są w siedzibie ośrodka przy ul. Henryka Sienkiewicza 1 oraz telefonicznie pod numerem (89) 676-08-70.

Już niedługo, bo od kwietnia Jezioro Domowe Duże zaroi się od żagli. Wszystko za sprawą utworzonej w Bazie Wodnej Miejskiego Ośrodka Sportu w Szczytnie Szkółce Żeglarskiej. Nadzór nad nią, na mocy zawartego w listopadzie ubiegłego roku porozumienia objął doświadczony marynarz Pan Marek Płaczkiewicz, który jest również Pełnomocnikiem Społecznym Burmistrza do Spraw Żeglarstwa i Sportów Wodnych. Szkoleniem natomiast zajmie się wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego Pan Dariusz Orzołek. Zajęcia praktyczne będą odbywały się na łodziach żaglowych klasy Optymist. Co ważne wszyscy chętni będą mieli również możliwość uzyskania patentu żeglarskiego.
- Zapraszamy do zapisów, czekamy na dzieci od lat 10, młodzież, ale również tych dorosłych, którzy chcieliby zostać żeglarzami – mówi Arkadiusz Leska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu.