Zarządzenie nr 5/2026
Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 im. Orła Białego w Szczytnie
z dnia 1 kwietnia 2026 r.
Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 im. Orła Białego w Szczytnie
z dnia 1 kwietnia 2026 r.
w sprawie wyłączenia z użytkowania przestrzeni na tyłach budynku szkoły w związku z rozpoczęciem budowy boiska wielofunkcyjnego.
Na podstawie § 2 oraz § 6 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2020 r. poz. 1604 t.j.) zarządza się, co następuje:
§1
1. Wyłącza się z użytkowania teren ogrodzony i oznakowany przez Wykonawcę robót w związku z budową boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 6 w Szczytnie na okres budowy boiska.
2. Zakaz korzystania z wyłączonego terenu obejmuje zarówno zajęcia dydaktyczne, fakultatywne przerwy międzylekcyjne oraz każde inne użytkowanie przez osoby prywatne.
2. Zakaz korzystania z wyłączonego terenu obejmuje zarówno zajęcia dydaktyczne, fakultatywne przerwy międzylekcyjne oraz każde inne użytkowanie przez osoby prywatne.
§2
Zasady zachowania bezpieczeństwa:
1. Teren budowy zostanie odpowiednio wydzielony i oznakowany.
2. Za oznakowanie terenu oraz utrzymywanie go w należytym stanie odpowiada Wykonawca robót.
3. Nauczyciele podczas pełnienia dyżurów zobowiązani są do zwracania szczególnej uwagi na dzieci przebywające w okolicy wyłączonego terenu oraz przypominają uczniom o zakazie korzystania z wyłączonego pod budowę terenu.
4. Dostrzeżone zagrożenia nauczyciele oraz pracownicy Szkoły niezwłocznie zgłaszają dyrektorowi Szkoły.
1. Teren budowy zostanie odpowiednio wydzielony i oznakowany.
2. Za oznakowanie terenu oraz utrzymywanie go w należytym stanie odpowiada Wykonawca robót.
3. Nauczyciele podczas pełnienia dyżurów zobowiązani są do zwracania szczególnej uwagi na dzieci przebywające w okolicy wyłączonego terenu oraz przypominają uczniom o zakazie korzystania z wyłączonego pod budowę terenu.
4. Dostrzeżone zagrożenia nauczyciele oraz pracownicy Szkoły niezwłocznie zgłaszają dyrektorowi Szkoły.
§ 3
-
Niezastosowanie się do postanowień niniejszego zarządzenia przez pracowników szkoły stanowi naruszenie obowiązków pracowniczych, o których mowa w art. 100 § 1 i § 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy i może skutkować zastosowaniem kar porządkowych przewidzianych w art. 108 Kodeksu pracy.
-
W przypadku uczniów naruszenie postanowień niniejszego zarządzenia skutkuje zastosowaniem kar przewidzianych w Statucie Szkoły, zgodnie z art. 98 ust. 1 pkt 16 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe
-
Osoby postronne naruszające zakaz wstępu na teren budowy podlegają odpowiedzialności na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego, w szczególności: art. 193 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny, art. 54 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. – Kodeks wykroczeń oraz przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane.
§ 4
1. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
2. Zarządzenie podaje się do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie na tablicy ogłoszeń w siedzibie szkoły, poprzez e-dziennik, przy bramkach wejściowych na teren szkoły oraz na stronie internetowej szkoły.
2. Zarządzenie podaje się do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie na tablicy ogłoszeń w siedzibie szkoły, poprzez e-dziennik, przy bramkach wejściowych na teren szkoły oraz na stronie internetowej szkoły.