Urząd Miejski w Szczytnie informuje, że w dniach 19 oraz 22 czerwca 2026 roku, w godzinach porannych, przez teren miasta będzie odbywał się przejazd sprzętu wojskowego w ramach ćwiczeń pod kryptonimem „DZIELNY DZIK-26”.

Kolumny wojskowe będą poruszały się trasą przebiegającą przez drogę krajową nr 53 oraz ulice: Ostrołęcką, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Wileńską, Władysława IV, Towarową, Łomżyńską, Przemysłową i Wielbarską, a następnie drogą krajową nr 57.

W czasie przejazdu mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym, w szczególności na odcinkach objętych trasą przemarszu pojazdów wojskowych. Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności, dostosowanie się do organizacji ruchu oraz bezwzględne stosowanie się do poleceń służb zabezpieczających przejazd.

Dziękujemy mieszkańcom za wyrozumiałość i przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z czasowymi utrudnieniami w ruchu.