menu

Uwaga rusza konkurs Fundacji Veolia - Szczytno dla Środowiska

2017-12-12 14:07:45 (ost. akt: 2017-12-20 08:53:31)
Herb Miasta Szczytno

Herb Miasta Szczytno

Masz ciekawy pomysł, który pozytywnie wpłynie na środowisko? Aktywnie działasz na terenie miasta Szczytno? Złóż projekt w ramach programu Fundacji Veolia Polska - Szczytno dla środowiska.

Fundacja Veolia Polska przekaże 25 000 zł na projekty odpowiadające na wyzwania środowiskowe i społeczne w Szczytnie. Konkurs „Szczytno dla Środowiska”, organizowany przez Fundację jest skierowany do nieformalnych grup mieszkańców Szczytna, lokalnych organizacji społecznych i innych instytucji. Zgłoszenia należy przesyłać do dnia 31 grudnia 2017r.

Celem konkursu „Szczytno dla Środowiska” jest zaangażowanie mieszkańców i lokalnych instytucji w działania ekologiczne i społeczne na rzecz Szczytna i jego okolic. Projekty zgłaszane do konkursu powinny uwzględniać zaangażowanie środowiska lokalnego, działania edukacyjne oraz integracyjne dla mieszkańców.

Najlepsze projekty, które będą odpowiadały na lokalne wyzwania i przyniosą korzyści jego mieszkańcom otrzymają wsparcie finansowe w wysokości 5 tys. zł. Szczególnie wysoko punktowane będą projekty realizowane w partnerstwie z innymi organizacjami społecznymi, instytucjami publicznymi czy grupami mieszkańców. Dodatkowo projekty z obszaru ekologii powinny dotyczyć ochrony środowiska i bioróżnorodności.

- Zaangażowanie w rozwój lokalny poprzez wsparcie gmin oraz edukacja na temat ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju są jednymi z kluczowych priorytetów strategii naszej firmy – mówi Marek Kaszkowiak, prezes zarządu Veolia Szczytno Sp z o.o. - Mamy nadzieję, że dzięki realizowanemu w Szczytnie konkursowi będziemy mogli zainspirować lokalną społeczność do ciekawych i wartościowych działań, które przyczynią się do poprawy jakości życia i zintegrują mieszkańców wokół ważnych lokalnych spraw, a także wprowadzą długotrwałą pozytywną zmianę.

Fundacja Veolia Polska stawia duży nacisk na angażowanie lokalnej społeczności, w podejmowane przez siebie działania. – Współpraca ze społecznościami lokalnymi jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ to właśnie mieszkańcy najlepiej znają lokalne problemy i potrzeby, my pomagamy wypracować skuteczne metody zaradzenia im i nawiązywania trwałej współpracy – mówi Jowita Mytnik – Skała, Prezes Zarządu Fundacji Veolia Polska - Tak jest i w tym przypadku. Dlatego od początku podkreślamy jak ważna jest dla nas współpraca, nie tylko pomiędzy nami a mieszkańcami, ale także pomiędzy różnymi lokalnymi podmiotami, które się wzajemnie inspirują i czerpiąc ze swojej wiedzy oraz doświadczeń, są w stanie zrobić naprawdę wielkie i bardzo ważne lokalnie projekty. Pracując nad ideą konkursu i jego realizacją Fundacja także postawiła na współpracę z lokalną społecznością, zarówno Urzędem Miasta, który wspiera przedsięwzięcie jak i lokalnymi organizacjami pozarządowymi.

Szczegółowe informacje na temat konkursu, są dostępne na stronie Fundacji Veolia, a wszelkie pytania związane z konkursem prosimy kierować na adres e-mail: fundacja.pl-vfun@veolia.com.


REGULAMIN

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

KOSZTORYS