menu

Szkoła Inicjatyw Strażniczych

2023-11-06 14:06:10 (ost. akt: 2023-11-06 14:16:40)

Sieć Obywatelska Watchdog Polska zaprasza wszystkich chętnych do Szkoły Inicjatyw Strażniczych (SIS). To cykl bezpłatnych szkoleń dla mieszkańców gmin i miast, którzy przyglądają się pracy lokalnych władz, zadają im pytania, zabierają głos w sprawach publicznych i działają na rzecz zmiany w przypadku zdiagnozowania problemów tam, gdzie mieszkają. Rekrutacja trwa do 3 grudnia 2023 r.

W ofercie:
• Nauczanie online – kurs oraz webinaria, 3 szkolenia stacjonarne z zakresu praw człowieka, planowania monitoringu, komunikowania swoich działań i włączania w nie innych mieszkańców.
• Kontakt z osobami z całej Polski, które prowadzą podobne działania.
• Wsparcie merytoryczne i prawne w prowadzonych działaniach (również po zakończeniu szkoły);
• Pokrycie kosztów szkolenia, zakwaterowania, wyżywienia oraz przejazdu.

Kto może wziąć udział w szkoleniach?
W szkoleniach może brać udział każda osoba, bez względu na wiek, wykształcenie i miejsce zamieszkania, jeśli tylko aktywnie uczestniczy w życiu swojej lokalnej społeczności, przygląda się pracy samorządu i chciałaby rozwijać swoją wiedzę w tej dziedzinie. Uczestnikami Szkoły mogą być zarówno osoby działające indywidualnie, jak i członkowie/członkinie nieformalnych grup, organizacji społecznych czy przedstawiciele mediów lokalnych.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: siecobywatelska.pl/sis

Rekrutacja trwa do 3 grudnia 2023 r.

https://m.powiatszczycienski.pl/2023/11/orig/banner-watchdog-600x600-67857.jpg